дивись.info

Поки що неможливо оцінити масштаби екологічних збитків у Грибовичах, – міністр екології

Поки що неможливо оцінити масштаби екологічних збитків у Грибовичах, – міністр екології
Рятувальники на Грибовицькому сміттєзвалищі / фото: прес-служба ДСНС у Львівській області

Міністр екології Остап Семерак вважає, що ситуація в Грибовичах виникла внаслідок неадекватного поводження зі сміттям.

Про це він написав на своїй сторінці у Фейсбук.

«І органи місцевого самоврядування, і Мінрегіонбуд, і, звичайно, Мінекології, не виробили спільних правил поводження з твердими побутовими відходами», – написав Семерак.

Також він повідомив, що Міністерство екології та природних ресурсів України на кінець року планує вийти на два документи – Стратегію та Національний план поводження з відходами. Хоч зараз, зауважив міністр, ситуацію у Грибовичах це не вирішить і поки що неможливо оцінити масштаби екологічних збитків.

Також міністр звернувся до уряду з пропозицією дати доручення ряду відповідальних міністерств перевірити всі такі місця і закрити всі перевантажені сміттєзвалища.

«І щодо ролі Держекоінспекції. Конкретно по львівському сміттєзвалищу інспекція мала кілька судових спорів з комунальним підприємством, котре за звалище відповідає. І поки тривали розгляди, роками (!!!!) звозилося сміття, в тому числі, і не зовсім побутові відходи.
Це ще раз показує, що Держекоінспекція – неефективний орган, який не відповідає сучасним вимогам екобезпеки. Ні звалища, ні вирубка лісу, ні охорона води та повітря – немає сфери, з якою екоінспектори б впоралися. Цю структуру ми реформуємо», – написав Остап Семерак.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.