дивись.info

На Львівщині заборонили фурам їздити у спеку влітку

З 1 червня і до кінця літа в денну пору доби з 10:00 до 22:00 рух великогабаритних вантажівок всіма українськими автомобільними дорогами державного значення при температурі вище 28 градусів тепла заборонено.

Про це повідомили у прес-службі Державного агентства автомобільних доріг Львівської області.

«Від початку літа рух автотранспорту загальною масою понад 24 тонни з навантаженням 7 і більше тонн на вісь за температури повітря 28 градусів тепла і вище заборонено всіма українськими автомобільними дорогами державного значення. Заборона діятиме протягом усього літнього періоду в денну пору доби з 10:00 до 22:00», – йдеться у повідомленні.

В Укравтодорі повідомили, що такі заходи необхідні для забезпечення як безпеки водіїв, так і збереження українських автошляхів.

«Бо саме висока температура та велика вага вантажу призводить до найбільших руйнувань асфальтобетонних покриттів: на дорогах утворюється колійність, напливи, зсуви та інші деформації. Загальний обсяг збитків, що завдають недобросовісні перевізники, щорічно сягає близько 2,5-3 мільярд гривень», – додали у відомстві.

За даними агентства, на сьогодні понад 97% доріг загального користування потребують поточного середнього та капітального ремонту.

Вказано, що для інформування водіїв вантажного транспорту про обмеження руху на автошляхах встановлено відповідні дорожні знаки та інформаційні панно. Для тимчасового відстою великогабаритних транспортних засобів вздовж доріг підготовлено понад 800 майданчиків.

Окрім цього, Держагенство звертає увагу перевізників щодо дотримання водіями вантажних транспортних засобів вагових параметрів та нагадує, що 21 жовтня 2015 року Кабінет міністрів України ухвалив постанову № 869, якою заборонив рух автомобільними дорогами загального користування державного значення вантажівкам загальною вагою понад 40 тонн, а на дорогах місцевого значення – великоваговикам з навантаженням на вісь понад 7 або фактичною масою понад 24 тонн.

Наразі, для контролю за дотриманням водіями вантажних транспортних засобів вагових параметрів на українських автошляхах працюють територіальні підрозділи Укртрансбезпеки та Національної поліції із залученням 33 пунктів габаритно-вагового контролю. Якщо при зважуванні великоваговиків виявляють порушення, то на водія накладається штраф у розмірі 40 неоподаткованих мінімумів громадян (1 мінімум становить 680 гривень), а на перевізника – 100 неоподаткованих мінімумів підприємців (1 мінімум становить 1700 гривень).

До відома: Під впливом значних температур дорожнє покриття нагрівається до критичних температурних показників – понад 42 ºС, внаслідок чого конструкція дорожнього одягу під впливом динамічного навантаження втрачає несучу здатність. Рухаючись такою дорогою великоваговий транспорт лишає на ньому свій слід – глибокі колії, через які утворюються тріщини, а згодом неймовірних розмірів вибоїни.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Реклама