дивись.info

Ймовірно, українці не будуть восени подорожувати Євросоюзом без віз

Ймовірно, українці не будуть восени подорожувати Євросоюзом без віз
ogo.ua

Експерти переконані, що ЄС не спішитиме відкривати свої кордони для нових держав, а особливо, для України. Це є наслідком негативних настроїв щодо міграції. І якщо Грузії кордон не відкрили – Україні безвізовий режим також поки що не світить, пише Радіо Свобода.

Головними країнами, що неохоче погоджуються на безвізовий режим для Грузії є Франція та Німеччина.

«Відсутність бажання, що має місце щодо грузинів, може бути навіть більшим щодо українців», – припускає аналітик із Центру європейських політичних досліджень Ґрант Костанян.

«Тепер рішення має бути політичним, адже можна виконати технічні елементи, однак це не означає, що політична частина справи буде легкою, – пояснює експерт. – Тепер ми бачимо, що слід очікувати затримок. Тут домінують негативні відчуття щодо міграції, йдуть дебати щодо можливості виходу Британії з ЄС, де міграція теж відіграє свою роль. Рішення тепер – за європейськими державами, але коли Франція та Німеччина проти, то все стає проблематичним».

«Я не думаю. Євросоюз наразі «наводнений» біженцями, є велика тривога щодо подій на кордонах. Тож я не бачу наразі підстав для лібералізації візової політики. Дійсно, кількість прибулих українців не може порівнюватися з обсягами біженців з Близького Сходу, але сьогодні скасування віз українцям може викликати бурхливу реакцію з боку громадської думки ЄС. Тому політично мені це видається дуже складним», – вважає французький аналітик Філіп Моро Дефарж.

 

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Реклама