дивись.info

Парубій підписав закон про зміни до Конституції щодо правосуддя

Парубій підписав закон про зміни до Конституції щодо правосуддя

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій заявляє, що підписав закон про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) і спрямував його на підпис президенту України Петру Порошенко, інформує Інтерфакс-Україна.

«Сьогодні вранці я підписав зміни до Конституції, оскільки закінчився 5-денний термін і, фактично, цим підписом і передачею президенту ми даємо початок масштабної судової реформи», – повідомив Андрій Парубій журналістам у вівторок у Києві.

При цьому на парламентському порталі, на сторінці відповідного законопроекту №3524, схваленого парламентом 2 червня, інформації про підписання документа і передачі його на підпис главі держави поки що немає.
Андрій Парубій нагадав, що конституційні зміни «передбачають фактичне зняття недоторканності з суддів», антикорупційні запобіжники, необхідність декларування майна не тільки судді та його родичів. Невідповідність способу життя доходам судді буде підставою зняття його з посади; також запускається масштабне оновлення всіх суддів.
Разом з тим спікер нагадав, що після прийняття нової редакції закону про судоустрій і статус суддів був зареєстрований проект постанови про його скасування. «Тільки після того, як буде розглянуто (проект постанови – ІФ) я зможу підписати (закон про судоустрій – ІФ)», – додав А.Парубій.
За його словами, відповідний проект постанови буде розглянуто у вівторок або в середу на найближчому пленарному тижні.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.