дивись.info

Активісти запустили систему громадського спостереження за бюджетними витратами України

Активісти запустили систему громадського спостереження за бюджетними витратами України

Активісти української громадської організації «Має бути» запустили в інтернеті пошуково-аналітичну систему «.007», за допомогою якої будь-який бажаючий може стежити за бюджетними витратами, про це пише Reed.

Система дозволяє не тільки стежити, як і на що держава витрачає наші гроші, але і збирати докази зловживань і швидко переводити боротьбу з корупцією в правове поле. Спеціальних знань для цього не потрібно.

«.007» Використовує відкриті дані з державних порталів, таких як Edata, ЄДР та Держстат, і обробляє їх так, щоб вони були зрозумілі простим громадянам. Зараз система вже вміє шукати всі транзакції казначейства (по областям, містам, районам і т.д), моніторити наповнення відкритих баз даних по публічних фінансах і аналізувати все це, щоб користувач міг отримати повну картину того, що відбувається в сфері публічних фінансів країни.

Творці системи «.007» розраховують, що з її допомогою громадяни України зможуть контролювати цільове використання бюджету, журналісти і детективи – швидше проводити антикорупційні розслідування, а представники бізнесу – моніторити оплату контрактів і ціни на товари і послуги.

«Портал перетворює відкриті дані в корисні дані – адже для широкого кола громадськості без спеціальних знань корисність відкритих даних залишається під певною завісою складності. На сьогодні в Україні відсутні аналоги пошукової системи по транзакціях. Саме наявністю такого сервісу портал відрізняється від інших ресурсів або відкритих баз даних », – цитує AIN.UA слова керівника ГО «Має бути» Наталії Кравченко.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Реклама