дивись.info

НБУ запустив в тестовому режимі систему BankID

Національний банк України запустив в тестовому режимі систему дистанційної ідентифікації клієнтів банків BankID за адресою id.bank.gov.ua.

Про це пише видання Watcher.

bankid-620x390

Проект Положення про Єдину національну систему дистанційної ідентифікації фізичних і юридичних осіб BankID розміщено за цим посиланням.

Система BankID Національного банку України – сервіс, який дозволяє проводити дистанційну ідентифікацію громадян та підприємств для отримання адміністративних послуг в електронному режимі. Користувачі зможуть отримувати ці послуги на Єдиному державному порталі адміністративних послуг та інших порталах органів виконавчої влади.

bankid2-620x633

Користуючись цією послугою, клієнти банків України зможуть уникати довгих черг та складних процедур при отриманні адміністративних послуг від держави, їх можна буде отримати в онлайн-режимі. З іншого боку, для банків система BankID надасть можливість запропонувати своїм клієнтам банківські послуги в онлайн-режимі. Крім того, BankID надає рівні можливості для гравців банківської системи, адже центральний банк не буде зберігати отримані дані про клієнтів банків чи використовувати їх в комерційних цілях – повідомляють в НБУ.

В НБУ вважають, що BankID допоможе у розвитку електронного урядування в Україні, єдиної національної системи ідентифікації громадян та підприємств, а також сприятиме прозорості виконавчої влади та боротьбі з корупцією.

Наразі система BankID НБУ функціонує у тестовому режимі. Передбачається, що пілотний проект BankID буде запущений восени 2016 р.

У багатьох країнах BankID використовується для спрощення процесу отримання адміністративних послуг громадянами. Подібний сервіс існує у Швеції, Норвегії, Фінляндії, Естонії, Латвії та інших країнах Європи.

Нагадаємо, реалізація цього проекту передбачена Комплексною програмою розвитку фінансового сектору України до 2020 року.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.