дивись.info

У Львові розповіли про розвиток громадського транспорту в інших містах України

У Львові в рамках проекту «Майстерня міста» відбулася дискусія про громадський транспорт та перспективи його розвитку, ініційована МІКЦ «За якісний транспорт».

Під час дискусії активісти з Києва, Івано-Франківська та Рівного розповіли, про перспективи розвитку громадського транспорту в своїх містах.

Київ

Іван Вербицький, аналітик у CEDOS та редактор у Mistosite з Києва, розповів про основні особливості громадського транспорту у столиці:

  • 2000 маршруток;
  • 500 великих автобусів;
  • 500 тролейбусів;
  • 400 трамваїв.

Головною особливістю міста є дуже великі масштаби, порівняно зі Львовом, Рівним та Івано-Франківськом. Стратегія розвитку громадського транспорту до 2025 року є, але вона не виконується. Позитивні аспекти: для міста купують нові автобуси, а не ті, що були у вжитку закордоном. Також є транспортна модель, над якою працюють англійські консультанти. Вони пропонують прокласти через усе місто нові радіальні автобусні і тролейбусні маршрути, які б сполучали мікрорайони не лише з найближчими станціями метро, а й з іншими районами столиці.

Електронний квиток стає більш реальним, адже договір, укладений із фірмою, що має стосунок до Януковича, нарешті можна розірвати. Для впровадження е-квитка потрібно 500 мільйонів гривень. Наразі міська влада вирішує. Звідки взяти ці кошти.

Івано-Франківськ

Максим Сич, працівник управління транспорту та зв’язку Івано-Франківської міської ради зосередив увагу на транспортній реформі, що проходить у місті. Вона стартувала у січні 2015 року. Змінили маршрутну мережу, щоб уникнути дубляжу маршрутів автобусів та тролейбусів. Зменшили кількість маршруток: працює 5 маршрутів із великими автобусами та 23 автобуси малого класу. Оновили інформаційні табло, трафарети на автобуси.

Рівне

Андрій Шевчук, громадський активіст у сфері транспорту з Рівного, розповів про нюанси роботи транспорту у своєму місті.

У Рівному є 8 тролейбусних маршрутів, які обслуговують 63 тролейбуси, 300–350 маршруток.

За останні роки через збільшення кількості автомобілів, час руху транспорту зріс. Центральну частину міста, яка була відкрита лише для громадського транспорту в радянські часи, відкрили для приватного. Проблемою міського транспорту Рівного також є старі тролейбуси, відсутність зупинкових павільйонів та висока кількість ДТП.

Питання електронного квитка залишається відкритим.

За матеріалами проекту Майстерня міста.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Реклама