дивись.info

Як процесуально має функціонувати судова система, закон не визначає, – правник

Чергова спроба реформувати судова систему України має свої особливості.

Про це під час прес-конференції заявив доцент кафедри цивільного права та процесу ЛНУ ім. І. Франка, кандидат юридичних наук, Володимир Цікало, повідомляє ІА Дивись.info.

«Це не перша спроба реформи судової системи приймалися закони у 2010-у, 2014-у роках. Але ця має свою особливість. Встановлена певна судова система, ланки судової влади, але як вони повинні функціонувати в процесуальному розумінні на сьогодні не визначено. Це дивна ситуація. Закон набирає чинності через три місяці після опублікування, а як він буде реалізовуватися, якщо не встановлено правила функціонування – незрозуміло» – заявив правник.

Створення ж Вищого антикорупційного суду взагалі відкладається на невизначений час.

«Початок діяльності Вищого антикорупційного суду пов’язаний з прийняттям закону, в якому буде встановлено додаткові вимоги до кандидатів на посади суддів. Тобто, ми отримуємо ситуацію коли в Конституції і законі про статус суддів визначено вимоги до кандидатів на посади суддів загальної юрисдикції, місцевих, апеляційних, Верховного суду, Вищого спеціалізованого з прав інтелектуальної власності, а от вимоги до суддів Вищого антикорупційного суду не встановлені в законі» – констатував Володимир Цікало.

Законом передбачено, що Вищий антикорупційний суд починає працювати через 12 місяців після прийняття закону, в якому будуть встановлені додаткові вимоги до суддів. Коли буде прийнято цей закон – невідомо.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Реклама