дивись.info

На грибовицькому сміттєзвалищі горять метанові канали. Водою їх не загасити, – науковець

До пожежі на грибовицькому сміттєзвалищі могло призвести несанкціонований забір біогазу. Про це під час прес-конференції сказала Лідія Бойчишин, доцент кафедри фізичної та колоїдної хімії хімічного факультету ЛНУ ім. І. Франка.

«Витягнули газ, обвалився шар сміття і таким чином почало горіти. Почали вигоряти канали, у яких збирався, власне, цей метан. І тепер важко зупини по усьому сміттєзвалищу оцю капілярну систему, по якій виходить біогаз», – розповіла Лідія Бойчишин.

Вона зазначила, що якби були технологічно грамотно збудовані метанозабірники, не сталося б того, що нині відбувається на сміттєзвалищі.

«Наскільки мені відомо, метанозабірників немає. А на інших сміттєзвалищах України вони є. І це контрольований процес. Тепер, щоб загасити горіння метану, треба консультуватися з фахівцями», – наголошує науковець.

Лідія Бойчишин зауважила, що пожежу не загасити водою. Для цього потрібні сипучі матеріали та піна.

Крім того, сміттєзвалище потрібно було перешаровувати. Щоб у підземні вони не потрапляли шкідливі речовини, необхідна глиняна подушка, а потім шари сміття мають пересипатися піском та глиною.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Реклама