дивись.info

ДФС хоче ввести мінімальні ціни на сигарети

Державна фіскальна служба знову пропонує уряду ввести мінімальні ціни на тютюнові вироби, мотивуючи це недонадходженнями до бюджету через заниження максимальних цін компаніями.

«Це один з механізмів недопущення недонадходжень до бюджету, однією з причин яких є розпочате тютюновими компаніями з жовтня 2015 зниження максимальних роздрібних цін на сигарети, яке триває і в 2016 році», – йдеться в матеріалах до проекту постанови Кабінету Міністрів «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну», оприлюдненим на сайті ДФС.

Відомство, зокрема, пропонує встановити мінімальну оптово-відпускну ціну на пачку сигарет з фільтром на рівні 14,06 гривень, роздрібну – 15,74 гривень; на пачку сигарет без фільтра оптово-відпускну ціну 13,4 гривень, роздрібну – 15 гривень.

Оптово-відпускна ціна 1 тисяча штук сигарет без фільтра – 669,77 гривень, роздрібна – 750,14 гривень; 1 тисяча штук сигарет з фільтром – 702,77 гривень і 787,1 гривень відповідно.

Мінімальну оптову-відпускну ціну на тютюнову сировину пропонується встановити на рівні 28,12 гривень/кг, роздрібну – 531,9 гривень/кг.

Згідно з аналізом ДФС, розрахункові умовні недонадходження в бюджет в результаті заниження цін на сигарети за підсумками 2015 року становлять 546,3 мільйонів гривень, в тому числі 420 мільйонів гривень ПДВ і 5% акцизного податку з роздрібних продажів – 126,1 мільйонів гривень.

Крім того, в січні – лютому 2016 року недонадходження склали – 308,4 мільйонів , у тому числі 237 мільйонів гривень ПДВ, і 71,2 мільйона гривень акцизного податку з роздрібних продажів.

Раніше глава ДФС Роман Насіров зазначав, що податкове відомство понад 10 разів пропонувало уряду скористатися правом встановити мінімальні оптово-відпускні і роздрібні ціни на тютюнові вироби, яке йому надала Верховна Рада в кінці 2015 року. Глава ДФС зазначав, що в умовах нинішньої демпінговою цінової політики тютюнові компанії є збитковими і, згортаючи за рахунок експорту ПДВ, залишилися тільки платниками акцизу. Р. Насіров констатував, що за відсутності у ДФС права самостійно вносити проекти рішень на засідання Кабінету міністрів, це питання блокується.

Перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Юлія Ковалів 10 червня 2016 року зазначила, що з 1 жовтня директива Євросоюзу інакше трактує цінове регулювання, ніж право вводити мінімальні ціни. За її словами, протягом тижня Мінекономрозвитку визначиться з позицією з цього питання, враховуючи європейські інтереси і ринковий підхід.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Реклама