дивись.info

Уряд стимулюватиме розвиток гідроелектроенергетики, – Гойсман

Уряд підтримуватиме розвиток гідроелектронергетики України та збільшення її питомої ваги у балансі вироблення електроенергії країни для досягнення енергетичної незалежності країни та розвитку національної економіки.

Про це сьогодні, 10 червня, у рамках робочого візиту до Чернівецької області  заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, повідомляє Урядовий портал.

«Завдання порядку денного сьогодні для Міненерговугілля, для Уряду, для вашого підприємства, щоби не зупинятися, а робити максимально кроки для модернізації, будівництва нових агрегатів, вирішення інших питань технологічного процесу. Хочу засвідчити, що Уряд буде підтримувати [розвитокгідроелектроенергетики]. Ми зацікавлені у тому, щоби розвивати альтернативну енергетику. Ми зацікавлені у тому, щоби Україна стала по-справжньому енергонезалежною», – заявив Володимир Гройсман під час перебування на Дністровській ГАЕС у м. Новодністровськ.

Прем’єр-міністр повідомив, що під час його візиту на Дністровську ГАЕС відбувся пуск трьох гідроагрегатів з набором навантаження 972 МВт в єдину енергосистему. Загалом питома вага гідроенергетики у балансі вироблення електроенергії в Україні становить 8,6%, зауважив Голова Уряду. Разом з тим на його переконання, цей показник може бути збільшений.

«Те, що ми маємо сьогодні 8,6% питомої ваги гідроенергетики у балансі є абсолютно несправедливим. Маємо збільшувати виробництво цієї електроенергії. Те, що ми бачимо сьогодні, є стратегічний план розвиткуукргідроенергетики на найближчі десять років, і цю питому вагу можливо збільшити до 15,5%», – зазначив він.

За його словами, українська гідроенергетика «заслуговує всебічної підтримки з боку держави як на законодавчому рівні, так і на рівні Кабінету Міністрів України».

Голова Уряду наголосив, що питання енергетичної безпеки є сьогодні питанням державної ваги, що має бути усвідомлено усіма гілками влади.

Володимир Гройсман зауважив, що Уряд здійснив заходи у напрямку досягнення енергетичної незалежності. Так, після запровадження єдиної ціни на газ Україна перейшла на закупівлю газу з європейських ринків і тому отримала ринкову ціну. Встановлення єдиної ціни на газ «дає можливість побороти корупцію, відновити видобуток газу в Україні, запровадити адресну ефективну допомогу і розвивати енергозбереження як фактор української енергонезалежності», зазначив він. Прем’єр-міністр також підкреслив: «Ми жодної краплини російського газу сьогодні не купляємо».

«Коли ми матимемо ефективне споживання, якісне виробництво електроенергії і будемо мати власне видобування, яке знищувалося, ми станемо абсолютно енергонезалежною державою», – наголосив ВолодимирГройсман.

У свою чергу розвиток енергоефективності та енергетичної незалежності країни стимулюватиме розвиток національної економіки та ріст конкурентоспроможності. «Насправді, ми можемо не балачками розвивати нашу країну, а розвитком національної економіки», – зауважив Прем’єр-міністр.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.