дивись.info

Щоб на Донбасі поширилося українське мовлення, потрібно звільнити Донецьк

Щоб поширити українське мовлення на ту частину території Донбасу, що захоплена підтримуваними Росією сепаратистами, і наразі знаходиться під їх контролем, треба відновити українську владу безпосередньо у місті Донецьк, передає Укрінформ.

Про це заявив у п’ятницю у Херсоні на прес-конференції в облдержадміністрації голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко.

«Якщо в Херсонській області це одна ситуація (з глушінням сигналу ворожих передавальних центрів – ред.), то в Донецькій області ситуація гірша. І коли мене питають, що треба, щоб відновити мовлення (українське – ред.) там, на Донбасі, в Донецьку, я просто кажу: треба звільнити Донецьк», поінформував Артеменко.
За його словами, розташування передавальних веж на Донбасі має свою специфіку. «Ідеологія будівництва веж в Донецькій області, прийнята ще у радянські часи, передбачала, що у Донецьку стоїть одна велика башта, а рельєф там гірський, териконовий і т.д. А усі інші – маленькі ретранслятори стоять, які ретранслюють (сигнал з Донецької вежі – ред.). Той, хто захопив Донецьку вежу, він апріорі переможець. Тому що вона покриває все», зазначив Артеменко.

Як він заявив, встановлення українських передавачів-ретрансляторів, які передають радіосигнал на підконтрольну сепаратистам територію, це маленькі, дрібні успіхи. «Бо ми не можемо маленьким своїм передавачем-ретранслятором “перебити” ці терикони, щоб дійти (сигналом – ред.) до Донецька», сказав голова Нацради з питань ТБ і радіомовлення.

Артеменко також підкреслив, що вже на другий день після звільнення міста Донецьк, можна накрити українським мовленням решту території області, що наразі підконтрольна сепаратистам.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.