дивись.info

Довиборів у Верховну Раду може і не бути

Довибори до Верховної Ради по семи округах, які призначено на 17 липня, можуть бути зірвані, інформує depo.ua.

За його словами, виділених для проведення довиборів 12,5 мільйонів гривень не вистачає, і у депутатів залишається один пленарний тиждень у червні для того, щоб знайти додаткові кошти.

За словами Магери, окрім того є «ще одна небезпека».

«Надійшло подання (подання президента на призначення нових членів ЦВК) до Верховної Ради України. Там є дві постанови – про звільнення членів ЦВК і про призначення нових. Уявіть ситуацію, коли членів ЦВК звільнять, а нових не призначать. А зараз виборчий процес. Зараз ЦВК практично кожного дня реєструє кандидатів. І що далі?» – зазначив він.
Також він додав, що склад центрального виборчого органу має бути збалансований, він має представляти інтереси всіх парламентських сил.

«Є українське законодавство і міжнародні стандарти – кодекс належної практики з виборчих питань Венеціанської комісії. У пункті 75 зазначено: склад центрального виборчого органу має бути збалансований, він має представляти інтереси всіх парламентських сил. Якщо у нас зараз 6 парламентських сил, то виникає питання, чому представники лише від 3», – заявив Магера.

Як відомо, станом на 3 червня ЦВК зареєструвала вже 28 кандидатів у народні депутати на позачергові вибори 17 липня, які пройдуть у 7 округах.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.