Екологічне ноу-хау 14-річної українки завоювало нагороду на міжнародному конкурсі

iPQ0jYRgxI

Учениця 9 класу з Маріуполя Катерина Малкіна посіла друге місце на Міжнародній екологічній олімпіаді в Нідерландах зі своєю технологією утилізації відходів і збереження природних ресурсів, про це пише AIN.ua

У процесі беруть участь личинки, яких використовують як корм, але згодовувати їм поліетилен додумалася поки тільки українська школярка. Про це розповів продюсер «Громадського радіо» Олексій Бурлаков, який доводиться школярці родичем.

«У нас новий метод утилізації пластикового сміття. Ми вирішуємо дуже масштабну проблему за допомогою личинок. Ми зараз отримуємо патент, тому подробиці не розголошуємо. Ці личинки дуже поширені, їх використовують як корм для рептилій, а ми знайшли для них інше застосування. Цей метод дозволить зробити світ чистішим. За 9 місяців 20 личинок можуть з'їсти один пакет », - розповідає науковий керівник Каті.

Підготовка до міжнародного конкурсу зайняла у Каті більше півроку: вона провела ряд дослідів, вивчивши різні види личинок і жуків. Тепер дівчинка і її науковий керівник планують втілити проект в повномасштабне виробництво. За їх словами, технологія привернула увагу іноземного інвестора. В Україні, на жаль, таких не знайшлося.

Крім Каті, в число срібних призерів на олімпіаді увійшла ще одна українка - учениця 11 класу луцької гімназії Анастасія Воробей. Її проект «Природно-заповідний фонд Волині» носить скоріше академічний характер.

Всього в конкурсі взяли участь понад 100 проектів з 49 країн світу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: