дивись.info

Нардепи оскаржили перейменування Дніпропетровська в Конституційному Суді України

Нардепи оскаржили перейменування Дніпропетровська в Конституційному Суді України

Група народних депутатів оскаржила перейменування Дніпропетровська в Конституційному Суді України.

Інформує Інтерфакс.

«15 червня в Конституційний Суд України надійшло конституційне подання 48 народних депутатів щодо відповідності Конституції України (конституційності) постанови Верховної Ради про перейменування міста Дніпропетровськ Дніпропетровської області в зв’язку з порушенням встановленої Конституцією України процедури його розгляду і прийняття», – йдеться в повідомленні суду.

За інформацією прес-служби, згідно з регламентом КС, подання депутатів передано на вивчення в секретаріат суду.
У конституційному поданні, текст якого розміщений на сайті КС, зокрема, зазначається, що від авторів подання в конституційному провадженні братимуть участь народні депутати від фракції «Опозиційний блок» Дмитро Шпенов, Василь Німченко та Дмитро Колесніков.
На думку інших, Верховна Рада порушила встановлені терміни для ухвалення таких постанов. Також автор подання вказує, що було порушення і процедури голосування народних депутатів.
У документі наголошується, що перейменування назви міста без внесення змін до Конституції є порушенням Основного закону. Крім того, автори конституційного подання вважають, що було «ігнорування волевиявлення місцевої громади».
“Під час ухвалення постанови Верховної Ради про перейменування міста Дніпропетровська Дніпропетровської області було порушено ст. 5, 6, 8, 11, 19, 38, 83, 84, 133 Конституції України», – заявляють автори подання.
Як повідомлялося, 15 травня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав так званий закон про декомунізацію – закон «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки». Цим законом забороняється радянська та нацистська символіка, зокрема в географічних назвах.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Реклама