дивись.info

Польща активно рухається на шляху до енергетичної незалежності

У суботу 18 червня терміналові скрапленого природного газу у місті Свіноустя на північному заході Польщі присвоєно ім’я президента Лєха Качинського. Термінал може прийняти 5 мільярдів кубометрів газу на рік, тобто третину обсягу, якого потребує Польща, пише Укрінформ.

Заступник голови польської нафтогазової компанії (PGNiG) Януш Ковальський звернув увагу, що газопорт поліпшить незалежність Польщі в сфері енергетики: «Польща вперше у своїй історії відкрилася на сировину іншу, ніж зі східного напрямку. Мова йде про природний газ. Це історичний момент і перший крок до створення в Польщі, але також у Центрально-Східній Європі, насправді конкурентного ринку газу».

Проте, голова компанії PGNiG Піотр Возняк вважає, що Польщі надалі загрожують газові кризи – такі як у 2006 і 2009 роках. На його думку, найбільше зроблено у торговельній сфері, а в галузі інфраструктури потрібні чергові інвестиції.

Державний секретар Піотр Наїмський, відповідальний за енергетику зазначив, що відкриття газопорту – це перший крок на шляху до енергетичної незалежності Польщі. Реальну незалежність принесло б спорудження газогону, яким газ транспортуватиметься до Польщі з норвезького шельфу, через Данію, під дном Балтійського моря. Це перспектива кількох наступних років – повідомив Піотр Наїмський.

Не виключається також розбудова терміналу скрапленого газу у місті Свіноустя, це залежатиме від потреб Польщі.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Реклама