дивись.info

Лідери світового православ’я зібралися вперше за 1200 років

Лідери світового православ’я зібралися вперше за 1200 років

На острові Крит, Греція уперше за 1200 років зібралися лідери світових православних церков під головуванням Вселенського патріарха Варфоломія. Зустріч бойкотовано представниками Російського, Болгарського, Грузинського та Антіохійського патріархтатів. Про це пише Радіо Свобода.

Власне зустріч було відкрито спільною молитвою учора. Сьогодні ж стартують перемовини, що триватимуть увесь наступний тиждень.

Минулого тижня Верховна Рада Україна ухвалила звернення до учасників Всеправославного Собору із проханням надати Автокефалію Українській Православній церкві. Адже сьогодні Українська православна церква Київського патріархату, фактично, залишається невизнаною.

Власне із цією ініціативою пов’язують небажання російської делегації відвідати Собор. Болгарська та Грузинська церкви не відправили своїх представників на зустріч через побоювання, що на ній буде ухвалено декларацію, яка регулюватиме відносини з іншими християнськими конфесіями. Відповідно, вони бачать у цьому прояви «екуменічних ідей».

Антіохійський патріархат є паралізований війною, що відбувається у Сирії.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.