В Україні вшанують пам'ять жертв Другої світової війни

Президент України Петро Порошенко в День скорботи і вшанування пам'яті жертв Другої світової війни заявив, що священний обов’язок українців перед жертвами і героями війни - відновити цілісність держави і встановити мир в Україні.

Про це інформує Інтерфакс.

«Трагедія Другої світової війни, розв’язаної гітлерівським та сталінським режимами, опалила українців ще у вересні 1939-го, але з 22 червня 1941 року Україні судилося надовго стати великим полем бою, землею, що фактично спливала людською кров’ю. У цей скорботний день 75 років тому на нашу землю прийшла війна, що не оминула жодної родини, спричинила незліченні жертви, руїни та спустошення», - йдеться у зверненні ПетроаПорошенка до українського народу у зв'язку з Днем скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні, оприлюдненому прес-службою президента України в середу.
Президент зазначив, що українці «мужньо боролися на фронтах та у підпіллі", і лише в рядах Червоної армії воювали близько 9 млн вихідців з України», і майже половина з них віддала своє життя за Вітчизну та свободу народів Європи.
«Невід’ємною складовою цієї справедливої боротьби був український визвольний рух, учасники якого самовіддано боронили свою землю від нацистської навали, реалізовуючи споконвічне прагнення до державної незалежності. Вічна і світла пам’ять усім, хто поліг у битвах із загарбниками, хто загинув від терору окупантів, хто передчасно помер від ран, хвороб і голоду. Вічна слава і шана усім, хто зі зброєю в руках здолав нацизм», - йдеться у зверненні Петра Порошенка.
Президент також подякував усім захисникам України всіх поколінь «за незбориму силу духу, мужність і патріотизм».
«Ваш ратний подвиг, дорогі ветерани, надихає українських військових та добровольців, які сьогодні, наражаючись на постійну небезпеку, боронять суверенітет України від агресії Російської Федерації», - сказав Порошенко.
«Переконаний, що спільними зусиллями ми неодмінно відновимо цілісність держави, встановимо мир на нашій землі. Це священний обов’язок кожного перед жертвами Другої світової війни та героями, які полягли за волю і європейський вибір українського народу», - наголосив президент.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: