дивись.info

У Львові вшанують пам’ять жертв комуністичних злочинів

У неділю, 26 червня, на площі Маркіяна Шашкевича біля пам’ятника “Жертвам комуністичних злочинів” відбудеться традиційне віче з нагоди вшанування пам’яті політичних в’язнів, замордованих у тюрмах органами НКВС у червні 1941 року.

Про це повідомили в департаменті внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації.

Захід відбудеться, як і щороку, в останню неділю червня за ініціативи громадських організацій.

В рамках заходу заплановане покладання квітів до пам’ятника «Жертвам комуністичних злочинів», молитва за загиблими, громадське віче та виступи хорових капел «Нескорені», «Відгомін».

Початок о 14:00 год біля пам’ятника “Жертвам комуністичних злочинів” на площі Маркіяна Шашкевича.

Довідково:

У самому Львові було шість в’язниць: № 1 – на Лонцького, № 2 – Замарстинівська та № 4 – Бриґідки, а також на вулицях Яховича, Замкненій та Судовій. Тюрма № 3 перебувала у замку м. Золочева. Сюди відправляли в’язнів, коли львівські тюрми більше не могли їх вміщувати. Лише у тюрмі на Лонцького перебувало 3 638 ув’язнених.

Загалом на початку червня 1941 року у внутрішніх тюрмах НКВС УРСР утримували 72 тис 768 людей.

22 червня 1941 року у зв’язку з початком нацистської агресії Наркомат внутрішніх справ та прокурор СРСР видали директиву про переведення тюрем, таборів та колоній примусового утримування на воєнний стан. Звільняти в’язнів заборонили. Також було передбачено заарештувати всіх осіб, підозрюваних в антирадянській діяльності, які могли становити небезпеку для більшовицького режиму в умовах німецької окупації.

У перші тижні війни в тюрмах Західної України було страчено близько 22 тисяч осіб.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.