дивись.info

У Львові людей із особливими потребами вчать писати ікони на склі (Фото)

У Львові людей із особливими потребами вчать писати ікони на склі (Фото)

Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

Іконопис на склі – один із видів майстер-класів, до яких пропонують долучитись в Українському католицькому університеті. Серію майстер-класів з написання ікон Музей Українського католицького університету проводить спільно з центром «Емаус».

За підсумками проведеної роботи організатори планують влаштувати виставку робіт учасників майстер-класів. «В Музеї УКУ ми проводимо різноманітні майстер-класи, бо прагнемо, щоб цей простір був живим і відритим, – розповідає художній керівник проекту Ольга Горда-Цибко. – Раніше техніки написання ікон на склі ми навчали здебільшого дітей, але згодом з’явилася ідея запросити до нас людей з особливими потребами, друзів «Емаусу».

ikona2-b0be1b78b8f08c95b54d21f8371f172c

В Музеї УКУ відбулося уже чотири заняття з іконопису для людей з розумовою неповносправністю. На першому майстер-класі учасники малювали невеличкі прості роботи, на наступних розпочали працю вже над великими іконами.

Віра Козак, соціальний працівник центру «Емаус» запевняє, що малювання для людей з особливими потребами це не просто приємне проведення часу, але й арт-терапія, яка заспокоює: «А написання ікон Ісуса, Богородиці та святих друзів ще одухотворяє, дає змогу задуматися над чимось вищим. Одна учасниця сказала мені, що коли в неї негаразди з родині, їй хочеться більше малювати ікони».

«Коли я малюю ікони, то відчуваю добро, – розповідає Галина, учасниця майстер-класу. – На моєму малюнку Мати Божа тримає на руках Ісуса, а два ангели їх береже. Я хочу подарувати свою ікону дочці мого двоюрідного брата, щоб Богородиця з Ісусом її також охороняли».

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Реклама