дивись.info

Скандальне ЛКП «Лев»: директор є, а боротьба за його крісло триває? (Фото)

Скандальне ЛКП «Лев»:  директор є, а боротьба за його крісло триває? (Фото)

Уже кілька місяців ЛКП «Лев» очолює Оксана Кошак, екс-керівник групи продажу компанії «Danone», львів’янка, яка останні кілька років мешкала у Києві. Однак, попри недовгий термін перебування на посаді, пані Кошак вже встигла нажити собі ворогів серед собачників міста та людей, які дотичні до зоозахисту. Зокрема, директорці закидають незаконне звільнення одного з працівників, відсутність досвіду роботи у галузі ветеринарії та приспану собаку, яка, буцімто, могла б жити. «Дивись.info» вирішила поспілкуватися з Оксаною Кошак та дізнатися, що вона думає з приводу звинувачень.

12168914_10208105943637589_1310950146_o

Яким є стан справ станом на зараз?

— Якщо аналізувати основну нашу діяльність, це по програмі «Відлов. Стерилізація. Прилаштування або Відпуск», то тут вже є певний прогрес, оскільки за минулий рік всього було відловлено 500 тварин. Станом на сьогодні, коли червень ще не закінчився, ми вже відловили 500 тварин. Майже 400 з них стерилізовано і 200 прилаштовано. З кожним місяцем ми бачимо, наскільки зростає рівень прилаштувань. Останні тижні ми спостерігаємо таке явище, що приблизно 60-70 відсотків відловлених тварин прилаштовується. І це я вважаю наше ключове і велике досягнення, що тварина не повертається назад на вулицю, а тварина іде у нову сім’ю. Ми дуже тісно відслідковуємо долю наших підопічних, ми обдзвонюємо людей, які прилаштували тварин, отримуємо від них відгуки. У нас немає жодного випадку, щоб людина чи тварина залишилися незадоволені від того, що вони знайшли один одного. Я вважаю, що це є велике досягнення, зважаючи на те, що у нас зараз інтенсивно відбувається ремонт вольєрів, тому часом ми навіть змушені призупиняти відлов. Тим не менше, програма іде у нас згідно з планом і навіть випереджаючи план. Також практично на 100 % укомплектований штат людей. В основному, це молоді фахівці та люди, які дуже люблять свою справу.

13443147_1732195473704928_6442112431960494502_o

Попри те, що ЛКП має багато досягнень, існує і чимало проблем. Зокрема, про них говорять собачники Львова. Приклад цьому – нещодавній інцидент, коли активісти прийшли на територію ЛКП з різними вимогами, але увійти змогли не зразу. Тоді навіть викликали поліцію. Що це були за люди і які у них претензії до Вас, як до керівника?

— Коли ці люди вривалися на територію, ми викликали ж звичайно поліцію, тому що у нас знаходяться тварини, які після операцій, які хворі. Тому шум, гам і крики шкодили в першу чергу цим тваринам, а, по-друге, заважали виконувати свою роботу працівникам підприємства, які відволікалися на ці незрозумілі речі. Відповідно з представниками цього угруповання, які приїхали під ЛКП, ми спілкували разом з поліцією. Щодо вимог, то починали з одного, а потім, отримуючи відповідь на одне, переходили до другого, потім до третього-четвертого.   В результаті дуже важко було зрозуміти у чому основна проблема. Однин хтось кричав, що ви не підходити як керівник цього підприємства, тому що ви не любити тварин, у вас немає ветеринарної освіти. Я розумію, що це є суб’єктивність думки людей, яких, як би ти не намагався переконати і показати на фактах, що це не так. Інша вимога, яка була, це забрати собаку під опікуна. Хоча опікуни – це люди, які не є власниками тварин, ми не можемо опікунам видавати по першій вимозі, є певна процедура, певні правила і ми виключно власникам можемо віддати тварину. Тобто там були ще інші питання. Було важко зрозуміти людей, вони вдерлися на територію, вони почали ходити по вольєрах, підходити до тварин, вони побачили, що тварини знаходяться в належному стані. Є корм, вода, вони доглянуті. Тобто тут придертись не було до чого. Хоча, коли вони заходили на територію, то кричали, що тут біда робиться з тваринами і їх не поять та не кормлять. Сказати конкретно, що не влаштовує людей мені важко.  Ми відкриті, я готова спілкуватися. Але нам потрібно чітко розуміти, що саме від нас хочуть.

Скоріше за все, у них є бажання мати тут свого директора. Це моя суб’єктивна думка, це те, що я спостерігаю. Є людина, яка хоче зайняти крісло директора ЛКП. Людина, на жаль, чи, на щастя, не пройшла конкурсу, але зараз таким чином намагається стати ним.

 — ЛКП і вам, як керівнику, закидають те, що у квітні місяці цього року був неправомірно приспаний маленький собака. Такі дії з боку працівників установи викликали хвилю обурення у громадськості. Це одна із причин, чому вас недолюблюють собачники.  Розкажіть, що тоді сталося.

— Собака приступила до нас 21 квітня. Справді, ми приспали цю собаку 22 квітня.  У тварини були два переломи хребта, вона ніколи б не стала на задні ноги. Крім того було ураження внутрішніх органів. Тварина, зважаючи на те, що тривалий час була у такому стані, не відчувала задньої частини тіла та пересувалася на передніх лапках, стесуючи всю нижню частину. І ноги, і геніталії. Там були суцільні пролежні та рани, які були загноєні. Тобто тварина однозначно мучилась. Станом на сьогодні припускаються три можливості, коли ветеринарні лікарі мають право прийняти рішення на рахунок того, чи приспати тварину. Перша – коли безпритульна собака народжує щенят. Тоді їх мають право приспати. Друга –   коли у тварини психічні розлади. Зокрема, вона кидається на людей. Третя –  коли тварина мучиться через травми, що несумісні з нормальним існуванням без належного щоденного індивідуального догляду. Ця ж тварина поступила до нас як безпритульна і була у жахливому стані.  Відповідно ветеринарні лікарі мале повне право прийняти таке рішення.

13482915_1735166793407796_3765825943068795744_o

— Подейкують активісти і про те, що за час вашого керівництва був звільнений один із кращих працівників ЛКП – пан Юрій Гукасян. Наскільки це відповідає дійсності та чому він був звільнений?

— Справді, Юрій звільнений за статтею 40 частина 4 за прогули. Людина з квітня місяця, знаючи, що паралельна команда ловців знаходиться у відпустці, захворів 23 числа і до 17 травня він був на лікарняному. Підтвердив лікарняне з 25 числа. Тобто 23-24 – були прогули, які не підтверджені лікарняними листками. Потім у травні він вийшов на роботу на декілька днів і знову пішов у відпустку. Окрім того, це людина, що допускала на територію сторонніх осіб. У карантинні приміщення, де стороння особа права перебувати не має. Він порушував правила трудової дисципліни і самовільно міг не виходити годинами на роботу.  У колективі такі речі є неприпустимими, тому, виходячи з цього, було прийнято рішення звільнити даного працівника.

13332840_1720481274866662_5528258140058573009_n

Чи виникали якісь питання до вашої роботи з боку міської ради?

— Міська рада повністю підтримує.  Я звичайно, що теж звітую, приїжджаю, спілкуюся. У нас іде постійний діалог. Міська рада прекрасно знає, що відбувається на підприємстві. Я знаю, які плани міської ради. Ми дуже гарно і дуже тісно взаємодіємо. Я дуже щаслива, що є розуміння наших можновладців у питання безпритульних тварин. Дуже гарно, що міська рада, мер та наші депутати розуміють важливість цього питання.

У коментарі ІА «Дивись.info» активісти зазначили, що й надалі вимагатимуть звільнення пані Кошак, бо ж її призначення на цю посаду не відповідає вимогам громадськості.

«Незадоволені по причині, що пані Оксана повністю не відповідає займаній посаді, так як у неї немає жодного досвіду роботи з тваринами. Немає досвіду керування такими специфічними професіями, як доглядальник, ловець, прилаштувальник. Хоч би як я не хотів уявити, адаптувати її до цієї професії – не виходить. Жодним із критеріїв вона не відповідає. Для неї життя багато не вартує, там немає поваги до життя. Що дуже важливо – пані Кошак призначена на цю посаду поза конкурсом. Міська рада вирішила, що їм підходить ця людина, підходить їхнім критеріям. Відповідно ми вимагаємо її звільнення та відкритого конкурсу на посаду керівника ЛКП.», – говорить зоозахисник Юрій Микитюк.

Олег ГАЛІВ

фото: ЛКП «Лев»

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Реклама