• USD: 35.70
  • EUR: 37.70

Дівчинка, яку хотіли продати за кордон, знатиме, хто її мама

Прокуратура вжила заходів, щоб дівчинка, яку матір погодилась продати громадянину Німеччини, знала справжню свою родину.

Про це повідомили у прокуратурі Львівської області.

У серпні минулого року на території Львівської області мав місце випадок намагання громадянином Німеччини незаконно перевезти через державний кордон України новонароджену дівчинку – громадянку України.

За цим фактом зареєстровано кримінальне провадження за ч.3 ст.149 КК України (торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини), досудове розслідування у якому завершено, а обвинувальний акт знаходиться на розгляді в суді.

Тоді було встановлено, що незаконному вивезенню дитини за кордон сприяла її біологічна матір, яка через мережу Інтернет погодилась передати дитину за винагороду громадянину Німеччини. У зв’язку із цим, вона повідомила органу державної реєстрації актів цивільного стану неправдиві відомості про себе, а іноземця вказала батьком дитини. При цьому, достовірно знаючи, що це не відповідає дійсності, останній визнав батьківство. Дитина на даний час перебуває в одному із будинків дитини у Львові та їй надано статус дитини, позбавленої батьківського піклування.

Водночас, прокуратурою Львівської області з метою відновлення порушеного права дитини на ім'я, а також права знати своїх батьків та реєстрації достовірних відомостей про народження, що визначено ст.7 Конвенції про права дитини, ст.7 Закону України «Про охорону дитинства», ст.133 Сімейного кодексу України та інших норм законодавства в інтересах малолітньої дитини подано до суду заяву про встановлення факту родинних відносин.

За наслідками судового розгляду вказану заяву прокуратури задоволено в повному обсязі, а районний орган реєстрації актів цивільного стану зобов’язано внести відповідні зміни в актовий запис про народження цієї дівчинки та видати дитині нове свідоцтво про народження.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: