дивись.info

Боротьба із корупцією в Україні застопорилася через суди, – Уґас

В Україні немає довіри до діючої системи влади. Такі висновки зробив голова Правління глобального руху Transparency International Хосе Уґас у своєму блозі, підсумовуючи зустрічі із представниками української влади, включаючи президента Петра Порошенка, міністра юстиції, генпрокурора, представниками парламентського комітету з питань боротьби з корупцією, головних донорів України, пресою та громадськими організаціями.

Утім, на думку Уґаса, ситуацію можна змінити. Слід трансформувати судову систему в Україні, яка не дає розірвати коло безкарності за корупційні злочини. Також треба залучити іноземних спеціалістів у якості нейтральних спостерігачів, партнерів і тренерів, як це робить успішна Міжнародна Комісія проти безкарності у Гватемалі (International Commission Against Impunity in Guatemala – CICIG).

«Корупціонери все ще на свободі. Судові справи проти колишнього президента Віктора Януковича та його поплічників застопорилися через системні проблеми в судовій системі. Існують постійні свідчення зв’язків між високопоставленими українськими чиновниками та інтересами олігархів. Це великий бізнес в межах однієї країни», – вважає Уґас.

Він відмітив, що ключовою проблемою в Україні є неефективність системи правосуддя через високий рівень корупції. Саме тому Уряд обговорює пропозицію про створення антикорупційного суду. Голова ТІ підкреслив, що це доволі цікава ідея, яку необхідно й далі просувати громадським організаціям та владі.

«Деякі вірять в те, що незалежне, чесне та професійне правосуддя може забезпечити група міжнародних фахівців, яка б призначала членів суду та залучала до складу суддів міжнародних юристів. Інші ж вивчають досвід CICIG, створеної ООН у 2008 році. Якщо взяти дану модель в якості відправної точки та адаптувати її до українських реалій, вона б стала гарним початком для вирішення значних складнощів судової системи», – сказав Уґас і додав, що нині колишній президент та віце-президент Гватемали перебувають за ґратами, оскільки комісія викрила їх корупційні схеми.

На сьогодні CICIG очолює колишній міжнародний прокурор, до її складу входять 30 міжнародних слідчих різних національностей. Комісія працює разом з відділом місцевих прокурорів, які розслідують особливо тяжкі злочини. CICIG не лише розслідувала значні кримінальні справи, а й сприяла накопиченню антикорупційного досвіду гватемальських прокурорів та суддів.

Голова ТІ запропонував розробити практичний план для виходу України з корупційної кризи під час Міжнародної антикорупційної конференції (ІАСС), яка відбудеться наприкінці 2016 року в Панамі.

Після IACC він запропонував продовжити дискусію у Києві між провідними дослідниками та політиками. І пообіцяв, що Transparency International допоможе скликати таку панель, щоб 2017 рік став роком подолання безкарності та розслідування великої корупції в Україні.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.