дивись.info

Не пройти не проїхати: у Рава-Руській заблокували трасу

Не пройти не проїхати: у Рава-Руській заблокували трасу

Пункт пропуску «Рава-Руська» наразі заблокований. Місцеві мешканці перекрили трасу. Причина – призупинення польською стороною до 2 серпня малого прикордонного руху. Про це «Дивись.info» повідомив депутат Львівської міської ради, координатор Варти 1 Ігор Зінкевич.

13599952_1063216603731964_1544183775174483126_n

«У пунктах пропуску «Краківець» і «Шегині» все спокійно, черг немає, блокування шляху теж немає, хоча була інформація, що тут люди теж вийдуть на дорогу. Відкритим залишається питання у Раві-Руській. Десь близько 30 чоловік заблокували шлях. Ми намагалися з ними спілкуватися, але все складно. Лунають різні звинувачення. Через акцію потерпають ті, в кого є відкриті візи, люди, які їдуть до Польщі автобусами», – сказав Ігор Зінкевич.

Нагадаємо, Польща в односторонньому порядку призупинила до 2 серпня малий прикордонний рух. Це пов’язано із проведенням саміту НАТО у Варшаві та Світовими днями молоді у Кракові.

13533045_1120348751360347_422591348128777069_n

Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про правила місцевого прикордонного руху передбачає, що мешканці прикордонної зони можуть отримати дозволи на спрощений перетин кордону з правом перебувати у прикордонній зоні іншої держави до 90 днів (кожного разу від дати перетину кордону). Збір за прийом і розгляд першої заяви становитиме 20 євро, усі наступні дозволи видаватимуться безкоштовно. Водночас від оплати дозволу звільняються інваліди, пенсіонери та діти до 18 років.

Нині (зокрема завдяки угоді про МПР) багато мешканців прикордонної зони купують автомобілі у сусідній Польщі і, щоб зекономити на реєстрації, змушені кожні п’ять днів перетинати кордон. Напередодні українські і польські митники змогли домовитися, як вирішити цю проблему. На час призупинення Польщею малого прикордонного руху для тих, хто має транспортні засоби на іноземних реєстраціях і протягом п’яти днів повинні перетинати кордон, оформлятимуть українські митники, а поляки просто відправлятимуть назад.

Однак цього виявилося недостатньо. Як «Дивись.info» повідомив інсайдер, нині на польському боці перебуває дуже багато автомобілів українців на іноземних номерах. (Тільки за офіційно інформацією, в Україні 400 тисяч авто з іноземною реєстрацією.) Оскільки на них тепер не можна пересуватися в Україні, машини залишаються на стоянках у Польщі.

«За кожен день користування стоянкою треба платити чималі гроші, чим встигли скористатися місцеві. Поляки вже власні городи перетворили на платні стоянки», – повідомляє джерело.

Крім того, обмеження через малий прикордонний рух завдає удару й по тих, хто займається торгівлею, зокрема торгує відносно дешевими українськими цигарками та алкоголем у сусідній Польщі, а назад везе продукти.

Натомість, за повідомленням Держприкордонслужби України, на українсько-польському кордоні практично відсутні черги. Ситуація діаметрально відрізняється від тієї, що була кілька днів тому, коли у пунктах пропуску через страйки польських митників утворювали довжелезні тягучки.

На даний момент пп «Грушів» вже розблоковано, досі заблоковані пункти пропуски у Шегинях, Раві-Руській та Краківці.

Фото: Ігоря Зінкевича

 

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.