дивись.info

У профспілках порахували, якою має бути мінімальна зарплата

Національна федерація профспілок України перебуває в національному трудовому спорі з Кабміном і Федерацією роботодавців вимагаючи підвищення мінімального розміру зарплати та прожиткового рівня.

Про це під час прес-конференції розповів голова об’єднання профспілок Львівщини Роман Дацько, інформує ІА Дивись.info.

«Федерація ініціювала зміни до закону про оплату праці, де визначено, що треба переглянути методику розрахунку мінімальної зарплати і підвищення розміру зарплати, в тому числі тарифу першого розряду для бюджетних галузей», – розповів Роман Дацько.

За підрахунками профспілок, мінімальна зарплата в Україні має становити 3861 гривень, а мінімальна пенсія – 2869 гривень.

«За стандартами ООН, якщо людина витрачає на проживання 5 доларів в день –це 125 гривень, то ця людина живе за межею бідності. В нас 80% працюючого населення є за межею бідності. В нас зарплата мінімальна зросла за 2 роки на 20% а інфляція на 200%. В Україні найнижча зарплата і Європі і на пострадянському просторі», – розповів Роман Дацько.

За даними профспілок в Україні на сьогодні 5 мільйонів сімей із 15 мільйонів отримують субсидію. Після підвищення тарифів отримуватимуть субсидію 9 мільйонів сімей. «На  Львівщині 291 тисяча сімей отримують таку допомогу. При таких тарифах буде близько 400 тисяч сімей», – додав Роман Дацько.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.