дивись.info

Вроцлав поділився досвідом рекультивації сміттєзвалища

Львівську міську раду відвідала делегація міста Вроцлава на чолі з головою ради міста Яцеком Оссовським. Метою приїзду є налагодження співпраці між містами та обмін досвідом у питанні рекультивації сміттєзвалища у Вроцлаві.

Як зазначив Яцек Оссовський, Львів для мешканців Вроцлава є знаковим містом. Адже коли у 1945 році були створені нові кордони Польщі, до Вроцлава переїхала значна кількість переселенців зі Сходу, в тому числі зі Львова.

«Таким чином, інтелектуальна спадщина Львова пустила коріння у Вроцлаві. Навіть зараз у навчальних закладах на стінах висять портрет вчених, які колись працювали у Львові. Тому нам дуже важливо мати зі Львовом теплі добросусідські відносини. Ми хочемо продемонструвати, що наші міста мали дуже важку історію, але зараз мають дуже приязні стосунки. На цей час у Вроцлаві за статистикою проживає і навчається близько 50 тисяч українців. Я переконаний, що ми зараз стоїмо перед великим історичним шансом, щоб краще пізнавати одне одного та приятелювати».

Крім цього, Яцек Оссовський представив презентацію рекультивації міського сміттєзвалища «Машліце». З його слів, повна вартість проекту – 25,3 млн. євро, дві третіх з цієї суми надав Євросоюз.

«Для цілей рекультивації використано приблизно 800 тис. м3 ґрунту і агрегати від руйнування відходів, на якому зберігалися вантажі і земля. Зокрема, проведено геотехнічне забезпечення терикону сміттєзвалища (підкріплення країв грунтом та ущільнення покриття систетично-мінеральним матеріалом). Крім цього у процесі рекультивації впроваджено системи дегазації сміттєзвалища та здійснено захист підземних вод від витоків із сміттєзвалища шляхом облаштування дренажу та збору стоків».

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.