дивись.info

В ЄК пропонують підписати угоду про вільну торгівлю з Канадою

Європейська комісія офіційно внесла пропозицію до Раді ЄС про підписання та укладення угоди про вільну торгівлю між ЄС і Канадою, відому як Всебічна економічна і торговельна угода або CETA.

Про це повідомляє сайт Єврокомісії.

«Для забезпечення швидкого підписання і тимчасового застосування, Єврокомісія вирішила запропонувати CETA як “змішану” угоду. За допомогою цього кроку Комісія робить свій внесок, щоб угода була підписана під час наступної зустрічі Канада-ЄС на вищому рівні в жовтні», – йдеться у повідомленні.

Отримавши «зелене світло» від Ради ЄС і після згоди Європарламенту можна буде тимчасово застосовувати угоду.

З першого дня угоди будуть скасовані практично всі мита, що має заощадити фірмам ЄС сотні мільйонів євро в рік і це має призвести до зниження цін і розширення вибору товарів, імпортованих з Канади.

«Угода з Канадою є важливою віхою в європейській торговельній політиці. Це найбільш амбітна угода, яку ЄС коли-небудь укладав і вона поглибить наші давні відносини з Канадою… З суто юридичної точки зору, комісія вважає, що дана угода підпадає під виключну компетенцію ЄС. Однак політична ситуація в Раді ЄС зрозуміла, і ми розуміємо необхідність рекомендувати “змішану” угоди, з метою забезпечення якнайшвидшого підписання», – сказала єврокомісар з торгівлі Сесілія Мальстрем.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.