дивись.info

Міжнародні резерви України в червні виросли на 3,3%, – НБУ

Міжнародні резерви України в червні виросли на 3,3% або $452 млн – до $13,988 млрд.

Про це повідомляється на веб-сайті Національного банку України (НБУ).

Згідно з даними НБУ, за останні 12 місяців збільшення резервів становило 36,3%.

За попередніми даними міжнародні резерви України на 01 липня 2016 року становили 13 млрд. 988 млн. дол. США в еквіваленті. Обсяг резервів зростає третій місяць поспіль. Протягом червня він збільшився на 3.3% або 452 млн. дол. США. За останні 12 місяців резерви зросли на 36.3%.

Збільшення резервів у червні відбулося насамперед завдяки купівлі Національним банком іноземної валюти для згладжування надмірних коливань на міжбанківському валютному ринку та поповнення резервів. Чиста купівля валюти Національним банком протягом місяця становила 429.6 млн. дол. США. Аукціонів з продажу валюти Національний банк протягом червня не проводив.

Також нарощуванню резервів сприяло надходження на користь Уряду у сумі 70.0 млн. дол. США. У тому числі 50.0 млн. дол. США надійшло від розміщення державних облігацій, номінованих в доларах США.

Збільшення резервів відбулося, незважаючи на проведення платежів Уряду з погашення та обслуговування державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті у сумі 171.2 млн. дол. США. У тому числі 164.2 млн. дол. США було спрямовано на обслуговування за державними цінними паперами.

За результатами місяця обсяг міжнародних резервів України покриває 3.6 місяці імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань і поточних операцій Уряду та Національного банку України.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.