дивись.info

Професор Самотос назавжди залишиться в історії вітчизняного мистецтва

Професор Самотос назавжди залишиться в історії вітчизняного мистецтва

Він пішов у вічність на 82-му році життя, однак його роботи існуватимуть ще дуже довго. Так розповідають про професора Івана Самотоса у Львівській академії мистецтв, пише Дивись.info.

«Іван Михайлович Самотос – це виняткова особистість у мистецькому житті Львова і України взагалі. Він народився на Львівщині і пізніше навчався у Львівському училищі прикладного і декоративного мистецтва. І десь з початку 60-их років почав працювати у нашому тоді інституті, а тепер Національній академії мистецтв. Іван Михайлович пройшов усі етапи зросту педагога-митця. А упродовж кількох останніх років був завідувачем кафедри  монументально-декоративної скульптури  нашої академії.», – розповів ректор Львівської академії мистецтв Володимир Одрехівський.

В академії зазначають, що митець завжди імпонував своєю позитивною енергетикою, цікавим баченням мистецтва та унікальними поглядами на життя. Самотос – один із тих, кого називають корифеєм мистецтва, бо ж добірка робіт професора налічує не один десяток феноменальних творів.

Серед них  – портрет академіка Василя Щурата, портрет письменника Якова Стецюка, портрет історика Ярослава Дашкевича, фонтан «Лілія», погруддя Івана Котляревського.

Пам'ятник_Чорноволу_у_Львові

одна із робіт скульптора – Пам’ятник Чорноволу у Львові

Поховають професора Івана Самотоса в суботу, 9 липня, на Личаківському кладовищі у Львові. А прощання та чин похорону відбудуться у Храмі Пресвятої Трійці на вулиці  Тершаківців, 1а  об 11:00.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.