дивись.info

Канцлер ФРН Ангела Меркель підбила підсумок першого дня саміту НАТО

Канцлер ФРН Ангела Меркель підбила підсумок першого дня саміту НАТО
Merkel, EP

Меркель підтвердила готовність Німеччини взяти на себе більше відповідальності і вносити свій внесок у зміцнення обороноздатності держав на східних рубежах Північно-атлантичного альянсу, пише Укрінформ.

Про це, як передає кореспондент Укрінформу у ФРН, вона заявила, підбиваючи підсумки першого дня саміту НАТО у Варшаві.

«Є східний вимір НАТО, тобто, розширення і посилення присутності в країнах Балтії. Тут, а саме в Литві, Німеччина робитиме вклад в якості так званої рамкової нації разом з Норвегією, з німецько-французькою бригадою і країнами Бенілюксу. Інші країни беруть на себе відповідальність в інших країнах Балтії і Польщі”, – підтвердила Меркель.

Канцлер підкреслила, що йдеться про реалізацію заходів, схвалених ще на саміті в Уельсі два роки тому, нових звернень з боку країн і Польщі про розміщення додаткових контингентів в їхніх країнах не надходило.

Особливо вона зупинилася на питанні відносин з Росією, які предметно обговорювалися главами делегацій під час вечері. Вона запевнила, що Німеччина доклала багато сил для того, щоб Основоположний Акт НАТО-Росія продовжував діяти у всіх його пунктах і заходах. Меркель зазначила, що в ході запланованого на наступну зустріч засідання Ради Росія-НАТО альянс гранично відверто поінформує російських представників про результати саміту, в тому числі і з тим, щоб виключити надалі небезпечні ситуації, які не раз траплялися в небі над Балтикою, в тому числі і з німецькими льотчиками, що патрулюють повітряний простір цих країн.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.