дивись.info

Федеріка Могеріні привітала декларацію про співпрацю між НАТО і ЄС

Варшавський саміт був перш за все важливим моментом у відносинах між Європейським Союзом та Північноатлантичним альянсом, передає Укрінформ.

Про це написала на своєму сайті високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки Федеріка Могеріні.

«Вперше в історії, ми підписали спільну декларацію про подальші кроки у напрямку все більш тісної співпраці», – зазначила Могеріні.

За її словами, співпрацю буде зосереджено за трьома напрямками: гібридні загрози, які вимагають більш як просто військової відповіді; морська безпека в Середземномор’ї; зміцнення потенціалу сусідів на схід і на південь, щоб допомогти їм стати більш самостійними у своїй самообороні.

«Безпека наших громадян у сучасному світі вимагає військових можливостей не менше, ніж м’якої сили. Наш союз повинен стати сильніше по обидва боки, що наша глобальна стратегія підтверджує дуже чітко», – підкреслила Могеріні.

Високий представник ЄС також додала, що «сильніший Європейський Союз може принести користь не тільки для НАТО, а й для безпеки наших громадян і всього світу».

Як повідомлялося, генсек НАТО Єнс Столтенберг, президент Європейської ради Дональд Туск і голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер підписали на саміті НАТО у Варшавіспільну декларацію про співпрацю.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.