дивись.info

Російська мафія активізувалася у Німеччині

Російська мафія почала активну діяльність зі збільшення власної присутності у Німеччині. Федеральна поліція попереджає про ризики втрати мільярдів євро для економіки через організовану злочинність, інформує Zaxid.net.

Про це заявив керівник Федерального відомства кримінальної поліції Гольґер Мюнх у інтерв’ю виданню Die Welt am Sonntag, оприлюдненому у неділю, 10 липня.

«Ми спостерігаємо динамічний розвиток російсько-євразійської організованої злочинності. Зараз вона почала поширюватись на Захід», – пояснює Мюнх. За його словами, російські мафіозі захоплюють вільні «ніші» у злочинному світі і, зокрема, активні у «непопулярних» для організованної злочинності типах правопорушень, як-то крадіжки чи пограбування магазинів.

Одним з найбільш небезпечних явищ Мюнх назвав появу «злодіїв у законі» – мафіозних лідерів, які у Німеччині збирають довкола себе не лише росіян, але й абхазців, грузинів та туркменів.

За даними поліції, раніше у ФРН було близько 20-40 тисяч осіб, пов’язаних із такими утвореннями, а тепер вже говорять лише про приблизну «п’ятизначну цифру», оскільки кримінал перебуває у тіні.

Керівник кримінальної поліції також повідомив, що у російських мафіозі міцні мережі зв’язків, побудовані як на територіях колишнього СРСР, так і в німецьких в’язницях.

«Вісім-десять відсотків в’язнів німецьких тюрем – російськомовні чи вихідці з РФ, близько 5000 осіб», – вказав Мюнх, назвавши це значним «потенціалом для рекрутингу» для російськомовної мафії у ФРН.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.