дивись.info

Після саміту НАТО залишилися запитання відповідей на які немає, – експерт

Саміт НАТО у Варшаві залишив без відповіді деякі питання що стосувалися України.

Про це під час круглого столу «Варшавський саміт НАТО 2016: перший день після» заявив декан факультету міжнародних відносин  ЛНУ ім. І.Франка, екс-посол України в Польщі Маркіян Мальський, інформує ІА Дивись.info.

«Залишилися питання на які не було відповіді, і ці речі переносяться з саміту на саміт. Ми чітко не отримали відповіді, чи може Україна стати членом Альянсу в найближчій перспективі. НАТО готове надати допомогу – крім летальної зброї, Генсек, каже НАТО не має зброї, треба домовлятися з країнами, а ті кажуть, що не можуть надати зброю, бо для цього потрібна консолідована позиція НАТО» – заявив Маркіян Мальський.

Також він додав, що здивувало, що Україна навіть не підняла питання і не боролася за план дій щодо членства в НАТО.

«Незрозуміло також що таке розширений статус партнера НАТО, я ніде раніше не зустрічав такого терміну, можливо це прописано у додатках про які ми не знаємо» – заявив Мальський.

На його думку НАТО хоч і дає необмежені кошти на проведення реформ, але провести їх повинна сама Україна.

«Уклад нашого життя, стан наших збройних сил – це справа України. Які б ініціативи ми не пропонували,  відповідь зводилася до того, щоб нам самим  треба змінювати свою державу, і події у Верховній Раді створили не найкращу атмосферу для саміту» – наголосив експерт.

Водночас важливо, в політичному плані, що НАТО задекларувало тверду лінію підтримки цілісності України, в декларації чітко записано, що НАТО не визнає анексії Криму, а дестабілізація на Сході це справа Росії. Також США  під час саміту долучилися до розроблення конкретного механізму реалізації Мінських домовленостей.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.