дивись.info

Кіровоград став Кропивницьким

Кіровоград став Кропивницьким

Верховна Рада перейменувала місто Кіровоград на Кропивницький в рамках закону про декомунізацію. «За» на засіданні парламенту в четвер проголосували 230 депутатів, інформує УП.

Водночас залишилось відкритим питання перейменування району. Спікер Андрій Парубій пообіцяв процедурно владнати це питання пізніше.

На думку українського політолога Олександра Палія, назва «Кропивницький» – хороший варіант.

«По перейменуванні Кіровограда реально існувало лише два притомних історичних варіанти: «Інгульськ» на честь центру Інгульської паланки, і Лелеків, на честь історичної слободи ще козацьких часів. Але «Кропивницький» – хороший варіант, «іменні» назви міст в Україні довели свою успішність, Київ, Львів і Харків не дадуть збрехати. Кропивницький зробив надзвичайно багато для того, щоб індивідуальна українська етнічна культура стала спільною національною», – заявив Олександр Палій.

Крім того ВР в рамках цього закону прийняла рішення про перейменування кількох населених пунктів Миколаївської, Одеської, Харківської областей а також Закарпатської, та Чернігівської областей.

Також парламент підтримав перейменування ще кількох населених пунктів та районів на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

Як повідомлялось, жителі Кіровограда виступали проти перейменування міста.

Влада Кіровограда констатувала, що не може визначитися з новою назвою міста і попросила зробити це Верховну Раду.

*** Марко Кропивницький (1840 – 1910) – український письменник, драматург і актор родом з Кіровоградської області, один з основоположників українського театру.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.