дивись.info

Гроші з будівництва на сміття. Як європейський мер дбає за АТОвців зі Львова (Фото)

Гроші з будівництва на сміття. Як європейський мер дбає за АТОвців зі Львова (Фото)
Андрій Садовий / spiegel.de

Більше тижня тому мер Львова Андрій Садовий інспектував зведення будинку для бійців АТО на вулиці Під Голоском. Тоді бургомістр на всю вихваляв темпи роботи та наголошував на важливості підтримки соціальної групи населення, в яку входять бійці АТО та їхні рідні.

Та прийшла сесія міської ради, і очільник культурної столиці України дав задній хід. Замість будувати багатоповерхівки, Андрій Іванович вкладатиме гроші у вивезення сміття. Чи так це насправді і що з цього приводу думають захисники Вітчизни, ІА Дивись.info вирішила дізнатися у голови ГО «Львівська обласна спілка соціального захисту бійців АТО та сімей загиблих» Богдани Сірків.

— Пані Богдано, розкажіть, будь ласка, про те, чому АТОвці та їхні рідні повстали проти міського голови на черговій сесії ЛМР?

—  Міський голова заявив, що він більш будувати будинків не буде. Але 25 мільйонів він платить за сміття, а ці кошти забирає з будівництва будинків для бійців АТО. Тому ситуація дуже критична. Ми їм заявили, що будівництво – будівництвом, якщо ж нам до 1 вересня у порядку денному першим питанням не буде стояти видача земельних ділянок учасникам АТО – ми будемо переходити до радикальних мір. Не дамо їм розпочати сесію міської ради.

— Які конкретно вимоги АТОвці та їхні рідні поставили перед міським очільником?

—  По-перше, ми вимагаємо не виділяти кошти на сміття, а виділити на будівництво житла. По-друге, вимагаємо до вересня винайти земельні ділянки учасникам АТО .У разі невиконання вимог з вересня почнеться тотальна блокада Львівської міської ради.

—  Якою ж є ситуація з тим будинком, зведення якого нещодавно інспектував мер і його команда?

— Він будує тільки для сімей загиблих 53 квартири. Хоча капсулу закладали для будівництва 212 квартир. Мер сказав, що він цих 53 добудує. Після цього буде ліквідовувати «Рембуд» і будуватися більше нічого не буде, бо коштів немає. Зараз у нас став дуже дорогим вивіз сміття. Він аргументує це тим, що державою буде закуплено 20 квартир сім’ям загиблим. Коли ж ми подивимося на список цих сімей загиблих, то лише троє можливо є львів’янами, які були до 1 січня 2015 року.  Решта – це люди з інших областей та інших районів Львівської області. Андрій Іванович всіляко ігнорує наших бійців АТО. Я не розумію, за кого він їх має.

Він ніяк не хоче допомагати бійцям АТО зі Львова.

Його дії в здоровий глузд не вкладаються. Якщо минулого року він переконував, дайте під будівництво, я буду будувати, я знаю як це робити. То цього року він апелює тим, що нікому нічого не винен.

dsc7577-6f2238916840d981a2de0269bad78f1c

будинок на вулиці Під Голоском

—  Тобто, наскільки я розумію, виділення ділянок задовольнить АТОвців?

— Він пропіарився на цілу Україну, що він – європейський мер, який дбає. Пропіарився, що він буде робити, він буде будувати. Хай 212 квартир побудує. А інші зарезервовані ділянки хай дає нам під індивідуальне будівництво. Бо від нього його будівництва ми більше не хочемо. Хай дає нам землі. Він знає і ми знаємо, що землі є. Ми змусимо його це зробити.

Самі ж АТОвці наголошують, не для того воювали в холодних окопах, захищаючи рідні землі, аби зараз відповідати за чиїсь помилки. Проблему зі сміттям варто було вирішувати давно, а не забирати тепер кошти для перевезення відходів у  тих, хто вже тривалий час очікує свого законного житла.

Водночас міська влада на офіційному сайті жодної інформації стосовно того, чи виділятиме земельні ділянки АТОвцяв і їхнім сім’ям ще не розміщувала.

Олег ГАЛІВ

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.