дивись.info

Сьогодні в уряді вирішуватимуть, що робити з палаючим териконом біля Червонограда

Сьогодні в уряді вирішуватимуть, що робити з палаючим териконом біля Червонограда

Сьогодні, о 14-ій годині, на засіданні уряду розглянуть питання терикону, який вже десятий місяць палає поблизу Соснівки. Про це «Дивись.info» повідомив народний депутат Олег Мусій.

«Під час години запитань до Уряду я особисто звернувся до Володимира Гройсмана з вимогою виділити кошти з резервного форду і нарешті погасити пожежу на териконі Червоноградської збагачувальної фабрики», – сказав Олег Мусій.

Він додав, що віце-прем’єр Геннадій Зубко вже й раніше обіцяв, що буде скликана урядова комісія, яка розгляне питання небезпечного терикону. За словами депутата, подібні обіцянки давали міністри енергетики і екології. Утім, досі жодних зрушень у питанні не сталося.

«Однак сьогодні прем’єр-міністр Гройсман запевнив, що на засіданні уряду, о 14.00, питання палаючого терикону біля Червонограда буде розглянуто», – зазначив Олег Мусій.

За словами депутата, на території навколо терикону різко зросла захворюваність дітей. Причина – шкідливі викиди у повітря.

«Прем’єр сказав, що сьогодні пан Зубко проведе засідання комісії і будуть вживатись всі необхідні заходи для того, щоб у нас не виникало таких надзвичайних ситуацій, ДСНС виділили додатковий ресурс для палива, для того, що необхідно для адекватного реагування», – додав народний депутат.

Нагадаємо, почав горіти терикон, який насипає ПАТ «Львівська вугільна компанія», у вересні 2015 року. Причина самозаймання – порушення технологій вивезення і трамбування породи. У зоні ураження опинилися декілька населених пунктів: Соснівка, Сілець, Гірник, Межиріччя, Волсвин і Городище. Причина, з якої терикон не можуть загасити, та ж, через яку він почав тліти – порушення технології. Через брак коштів Червоноградське спецуправління з гасіння териконів та рекультивації земель використовує як матеріал для гасіння старий терикон.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.