Актуальні теми:

Підтримати

Не тільки пампухами, шоколадом, та іншими святами для шлунку може потішити Львів

Не тільки пампухами, шоколадом, та іншими святами для шлунку може потішити Львів

Цими вихідними пройшов ХІ фестиваль Ніч у Львові – чергова порція відпочинку для душі та потужна порція культурного дозвілля на всі смаки.

Львів’яни та гості міста мали можливість відвідати протягом вечорів 15-17 липня близько 50 різних локацій. Такою пропозицією скористалися 33 тисячі глядачів. Це традиційний промоційно-туристичний проект, який відкрився на Площі Ринок звучанням органу просто неба. Серед інших масштабних переглядів відзначимо світлове мапінг-шоу,  ніч на Святоюрській горі у митрополичих садах, різні екскурсії по Львову та інше.

IMG_7712

Фото Микита Печеник

Серед інших, більш затишних локацій, чільне місце посідають події у львівських музеях. Зазначимо, що на початку оголошення програми фестивалю лише декілька музеїв подали заявки на участь, а вже за два дні до його початку  почали долучатися і інші.

Музеї пропонували різні програми від подовжених годин роботи  та тематичних екскурсій до спеціальних програм та майстер-класів. Найбільше пропозицій для дозвілля запрезентував Національний музей у Львові.

У відділі Українського мистецтва на вул. Драгоманова, 42 у другий день фестивалю пройшов цікавий майстер-клас з виготовлення власної грошової купюри за взірцями української валюти початку ХХ ст. У неділю 17 липня  тут відбулося «Partyart» із майстер класом живопису, скульптури та дитячою творчістю. Просто в експозиційних залах поряд із експонатами, митці Денис Шиманський, Тарас Попович, Таня Боричок вчили ліпити та малювати, під музику @djbiganski.

У суботу, 16 липня, ще один відділ НМЛ ім. А. Шептицького, меморіальний музей Олекси Новаківського, пропонував відвідувачам тематичну екскурсію. Музей Грушевського пропонував заглянути на тематичній екскурсії у потаємні куточки львівської вілли Грушевських.

Фото Facebook

Фото Facebook

Ще один меморіальний музей Соломії Крушельницької підготував два музичних вечори у своїх залах: «Вечір у романтичному стилі» та «Сторінками львівського ретро» із Лілією та Орестом Кострубою та іншими музикантами.

Екскурсію підземеллями Домініканського монастиря «В гостях у князя Лева» підготував Музей історії релігії.

Музей етнографії та художнього промислу запрошував на експозицію, присвячену старовинним годинникам.  У інтерактивному музеї D.S. Таємна аптека відвідувачам показували виставу про золоту любов та смішну трагедію львівського алхіміка.

Фото Facebook

Фото Facebook

Цікаве обрядове дійство розгорталося у Музеї народної архітектури та побуту «Шевченківський гай», львів’ян та гостей міста, які завітали до скансену 16-17 липня, запрошували  потрапити у чарівність звичаїв та обрядів, які були поширені під час святкування Петра і Павла. Кожен зміг стати учасником «Петрування» – колоритної забави із вбиранням основного атрибуту свята – вільхи, з музикантами, автентичними танцями, обрядовим частуванням.

У Львівській національній галереї мистецтв відбулося поетично-музично-мистецьке дійство, завдяки гурту «Три кроки в ніч», картині німецького художника- романтика Карла Фрідріха Шинкеля «Захід сонця» та науковому працівнику Олександрі Калініченко, яка провела коротку екскурсію.

У Львівському Палаці мистецтв 16-17 липня відбулася акція «Ноктюрн»  ніч у музеї, вона об’єднала кілька подій у рамках виставки, яка стала центральною  мистецькою подією липня. У суботу відбувався кінопоказ фільму «Ашик-Керіб» (реж.Сергій Параджанов), кураторська екскурсія Павла Гудімова, концерт музичного гурту «Запаска», перформанс художника Андрія Хіра «Бетлегем», екскурсія Поліни Ліміни. У неділю відвідувачі мали можливість переглянути ще один фільм С.Параджанова «Колір граната», послухати лекцію Андрія Хіра «Тіні забобонів» та  кураторську екскурсію Павла Гудімова.

IMG_7795

Фото Микита Печеник

Завершальною подією фестивалю та самої виставки «Тіні забутих предків», став перфоманс художника Анрія Хіра «Бетлгем».

Про всі локації, а їх було понад 140, у рамках фестивалю неможливо написати. Зазначимо, тільки що для музеїв такі акції є надзвичайно важливими, адже дозволяють показати свої  колекції широкому колу глядачів.

Фестиваль презентував найрізноманітніші сторони митецького життя міста Львова на вулицях, в кав’ярнях, в  музеях, в театрах, у концертних залах. А кількість відвідувачів різних локацій підтвердило тезу про те, що Львів є столицею культури, і не тільки «пампухом» єдиним може вітати своїх мешканців та гостей міста...

Мар’яна МАКСИМІВ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: