дивись.info

Києву передали 23 засуджених з місць позбавлення волі «ДНР» для відбування покарання

За ініціативою уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в четвер відбулося передання Києву 23 засуджених з місць позбавлення волі у так званій ДНР, передає Інтерфакс.

 
«Цього разу 23 засуджених, які відбували покарання в місцях позбавлення волі у так званій ДНР і виявили бажання подальшого відбування покарання на підконтрольній уряду території України, були передані Уповноваженому з прав людини», – заначено на сторінці українського омбудсмена Валерії Лутковської на Facebook у четвер.

 
Таким чином, як повідомляється, за рік з непідконтрольної уряду території України було переміщено 110 засуджених.
Як повідомлялося, 18 червня уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська та її колега з Російської Федерації Тетяна Москалькова домовилися укласти угоду про переміщення ув’язнених також із Сімферополя. Йдеться про переміщення 18 осіб.

 

4 липня Т. Москалькова повідомила, що Україна підтвердила готовність прийняти українських ув’язнених, що утримуються в Криму. Вона зазначила, що звернулася до компетентних органів влади з проханням здійснити переміщення засуджених і виробити відповідні механізми вирішення питання. За словами російського омбудсмена, органи держвлади прийняли її прохання і вже почали розробку відповідних механізмів.
У свою чергу, міністр юстиції України Павло Петренко заявив, що Україна і Росія шукають формат повернення українських ув’язнених, які перебувають у Криму, в рамках дипломатичних переговорів за формулою, схожої на ту, що застосовувалася при обміні політичних в’язнів між двома країнами.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.