І Євробачення не допоможе забути про сміття. Шлях Львова до програшу у відборі (Фото, відео)

І Євробачення не допоможе забути про сміття. Шлях Львова до програшу у відборі (Фото, відео)

Цьогоріч на «Євробаченні-2016» українська співачка Джамала здобула нелегку, але таку бажану перемогу.

Не вдаючись у деталі про те, як світ відреагував на чергову українську першість, хотілось би зупинитися на боротьбі вітчизняних міст за право приймати у себе пісенний конкурс наступного року. Так, боротися за пісенне Євро вирішили кілька українських міст. Серед них - Київ, Львів, Дніпро, Одеса та Харків.

Про столицю держави, морську перлину, студентське місто та місто з новим паспортом говорити не будемо. Закцентуємо увагу на всім нам відомій столиці культурній.

«Ми маємо прекрасну інфраструктуру, досвід проведення серйозних проектів, а ще у нашому місті чудова атмосфера.  Якщо ми хочемо показати світу європейську Україну, то Львів готовий. Всі великі заходи, які відбувалися у Львові, приносили заробіток нашому місту. Я би хотів, аби у підготовку до Євробачення не втручались політики та держава. В Україні є кілька міст, які мають бажання прийняти Євробачення. І кожне місто має показати свої плюси і мінуси», - з цих слів Львів і розпочав свій шлях до Європи, щонайменше пісенної.

«Ми сьогодні виносили проект ухвали, який депутати підтримали. Сьогодні ми скеровуємо запит в НТКУ, щоб отримати специфікації і сьогодні ж ми вже готуємо заявку, яку ми повинні подати до наступної п’ятниці.», - так заступник міського голови з питань розвитку презентував ідею депутатам.

А це вже офіційно Львів подає заявку на участь у конкурсі з відбору міст, що прийматиме «Євробачення-2017»

 

Варто відзначити, що аргументів як «за» проведення Євробачення у Львові, так і «проти» було чимало. Зокрема, з позитивних сторін зазначали те, що це додаткова промоція для Львова та вигода для підприємців готельно-ресторанного бізнесу. А ще можливість показати світові красу українського Львова і його відкритість та безпечність для туристів навіть у час війни.

А от з мінусів проведення пісенного конкурсу було названо найперше те, що цього разу, як і зазвичай,  не обійдеться без розкрадань коштів. Згадати хоча б ЄВРО-2012 та фінансові зловживання тоді. Також не докінця вирішеною є й ситуація з місцем проведення дійства, адже відповідного критого приміщення у нашому місті немає. Загалом, подання заявки на пісенне Євро противники такої ідеї назвали піар-ходом львівського очільника.

Куди дальше пішли гострі на слівце міські активісти, які запевнили у тому, що завдяки Євробаченню Андрій Садовий хоче відвернути увагу громадськості та світової спільноти від проблеми Грибовицького полігону та сміттєвого колапсу у Львові. За їхніми словами, проводити таку подію у Львові не варто і конкурси такого рівня приймати столиця.

Щоправда, немало відомих людей і взагалі поставили під знак питання проведення Євробачення в Україні, бо ж таке дійство нині не на часі.

«Прочитала аргумент, чому Євробачення має відбутися у Львові... Так, наше місто найближче до Європи. Але покликатися на те, що туристи з РФ стануть свідомими прихильниками українців, -- повна дурня. Їх взагалі не треба пускати в Україну, поки не заберуться з окупованих територій. Така моя "народна дипломатія". Бо щодня гинуть наші бійці, війна триває... А навіть якщо до того часу все врегулюється, -- все одно жодних туристів звідти в Україну хоча б років на десять. Або й більше. Особисто мене Євробачення ні гріє ні пече. У мене свої свята, і найближче -- в середині вересня. В патріотичному запалі не оминіть Форум книгарів: пісні Євробачення швидко забуваються, а книги живуть віки.
А щодо Євробачення... Як казав один дід, голод пережили, розруху, переживемо й ізобіліє.
І годилось би до того часу сміття не возити в столицю, а продавати тим європейським країнам, яким його бракує. », - написала на своїй сторінці у соціальні мережі письменниця Оксана Думанська.

І все ж у Києві відбулася презентація міст, що прагнуть привезти Євробачення до себе. Показали себе на ньому і львівські посадовці.

Однак львівських посадовців одразу ж звинуватили у тому, що вони скопіювали ідею відео-презентації.

2011 рік

2016 рік

Все ж рішення комітету було не на користь нашого міста і Львову таки не вдалося потрапити до фіналу відбору.

«Визнаємо рішення Кабміну щодо вибору міст-господарів Євробачення. Загалом всі розуміли, що Львів, з точки зору промоції країни, чи не найкраще місце для проведення цього заходу. Однак, організація Євробачення потребує значних коштів. І очікування держави щодо розміру внеску з боку громад було для нас неприйнятним. Маємо зараз інші пріоритети. Ще раз наголошу - правильність рішення не дискутуємо, готові допомагати, чим зможемо.», - написав на своїй сторінці у соціальній мережі заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.

Міські ж активісти тим часом щиро вірять у те, що серед інших пріоритетів мерії - квартири для АТОвців і повне вирішення сміттєвих проблем. А також задумуються над тим, чи буде у Львові гламурний траур після програшу у відборі.

фото, відео: Інтернет

Підготував Олег ГАЛІВ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: