дивись.info

Винниками блукають скажені лисиці

Із травня 2015-го до липня 2016 року зареєстровано три випадки проникнення лисиць у приватні садиби. Господарі убили тварин та доставили їх у ветеринарні лабораторії. У всіх випадках було виявлено вірус сказу, передає ВЗ.

Завідувач відділення особливо-небезпечних інфекцій Львівського обласного лабораторного центру державної санітарно-епідеміологічної служби України Ганна Павлів розповіла, останній випадок, через який і оголосили карантин, зафіксовано 14 липня. У Винниках лисиця вкусила собаку на території приватного будинку, що на вулиці Львівській, неподалік лісу. Господар знешкодив дику тварину… А 15 липня Львівська регіональна державна лабораторія ветеринарної медицини в цієї лисиці виявила вірус сказу.

Громадська активістка і зоозахисниця Наталя Вишневська зауважила, така ситуація виникла через ігнорування профілактики з боку фітосанітарної служби України.

«Так триває не один рік, – обурюється пані Наталя. – Не вакцинується ніхто: ні дикі тварини, ні домашні. Вилікувати від сказу неможливо ні тварину, ні людину. Це 100% летальні випадки. Все, над чим я працюю, зараз летить у прірву… В Україні повністю зруйнований державний контроль».

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.