дивись.info

Четверо емігрантів зі Львівщини, які прославили Україну (Фото)

Львівщина віддавна багата на талановитих і унікальних людей, пише Дивись.info.

Доказ цьому – рейтинг, складений  одним із українських Інетрнет-порталів, куди увійшли одразу четверо представників Львівщини.

 Юрій Дрогобич

Georgius_Drohobich

Видатний філософ і астроном Юрій Котермак родом з Дрогобича. Саме цей українець першим надрукував твір латинською мовою. Юрій був ректором Болонського і професором Краківського університету.

Квітка Цісик

original
Батьки Квітки – вихідці із Західної України, але народилася і виросла ця співачка і патріотка вже в США. Її надзвичайний талант привернув увагу продюсера Майкла Джексона Квінсі Джонса, а її голос звучав не тільки в концертних залах, але й в рекламних роликах для таких гігантів, як McDonald’s, Coca-Cola, American Airlines і Ford Motors.

Леопольд фон Захер-Мазох

Leopold_von_Sacher-Masoch,_portrait_3
Чоловік, якому зобов’язане своєю появою слово «мазохізм», народився у Львові. Він підкорив Європу своїми творами, яких з великим нетерпінням чекали такі монстри літератури, як Віктор Гюго, Флобер і Дюма-молодший. Особливо книги Леопольда обожнювали французи. В Україні Захер-Мазох прожив недовго, його домом по черзі також ставали Чехія та Австрія.
Проте, події найвідоміших творів письменника – «Венера в хутрі» та «Дон Жуан з Коломиї» – розгортаються в Україні.

Джек Пеланс

palance_3

Володимир Палагнюк – саме так по-справжньому звуть цього великого голлівудського актора, що отримав «Оскар» в 1992 році, – ніколи не цурався свого походження. Народився майбутній Джек Паланс в США, але його батьки були вихідцями зі Львова та Тернопільщини.
Уолтер Джек Пеланс настільки пишається своїм українським корінням, що відмовився приймати звання Народного артиста Росії, запропоноване йому на Фестивалі російського мистецтва в Лос-Анджелесі у 2004-му, і підкреслив, що нічого спільного з Росією не має і є українцем. «Я – українець, а не росіянин. Буде краще, якщо я і мої друзі просто підемо з фестивалю», – сказав він.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.