дивись.info

Львівські військовослужбовці представлять Україну на «Флеймінг Тандер-2016» (Фото)

Львівські військовослужбовці представлять Україну на «Флеймінг Тандер-2016» (Фото)

Незабаром  у  Литві відбуватиметься тактичне навчання «Флеймінг Тандер-2016», де наші збройні сили представлятимуть 37 військовослужбовців ВДВ зі Львова.

Про це повідомив підполковник Володимир Скоростецький.

 «Українською найменування навчання перекладається, як «Полум’яний Грім», – розповідає командир бригадної артгрупи полковник Данило Давиденко. – Власне, упродовж двох тижнів наші артилеристи обмінюватимуться практичним досвідом із колегами із США, ФРН, Бельгії, Латвії, Литви та Португалії. Навчання потужне, адже братимуть участь у них понад 1100 військовослужбовців. І, що головне, це навчання суто артилерійське. До цього часу ми не брали участі у подібних заходах міжнародного масштабу.».

Як стверджують офіцери, багатонаціональні артилерійські маневри відбудуться на базі навчального центру армії Литовської Республіки поблизу міста Пабарде. Минулого року, до слова, на цьому ж литовському полігоні, у рамках аналогічного навчання, американці відпрацьовували практичне застосування САУ «Ховітцер».

 «Міжнародний інтерес до українського досвіду застосування артилерії у збройному конфлікті «гібридного» характеру – очевидний, – говорить полковник Д. Давиденко. – Вважаю, що наші солдати та офіцери, зважаючи на їх реальний та унікальний бойовий досвід, будуть одними з ключових персон на цьому навчанні. Адже усі без виключення хлопці брали участь в АТО.».

Тренування  та оцінювання можливостей підрозділів вогневої підтримки (мінометних та артилерійських) для забезпечення ефективного вогню та підтримки маневру підрозділів на місцевості. Саме так звучить тема цьогорічних навчань.  Полковник Данило Давиденко зазначає, що у діях своїх підлеглих абсолютно упевнений. Тренувальні завдання, які українські мінометники відпрацьовуватимуть разом із військовослужбовцями інших країн, вони виконували у реальних ситуаціях на Донбасі. Це, зокрема, зайняття вогневої позиції, задимлення та освітлення місцевості спеціальними боєприпасами. Окремий аспект – корегування вогню своєї артилерії та артилерії дружніх військ. Вогневі завдання виконуватимуться бойовими пострілами.

Як повідомляють офіцери, навіть у професійне свято – на День ВДВ, мінометники української «крилатої піхоти» будуть тренуватися.

ab9abe69-e73d-4ce4-bfab-07b042aa3f70

До Латвії українські мінометники ВДВ їдуть у повному бойовому спорядженні зі штатною технікою та озброєнням. Зокрема, це міномети 120-го калібру 2С12 «Сані», штатною стрілецькою зброєю, приладами керування вогню та штатними засобами зв’язку тощо.

Додамо, що мінометники ВДВ вже тривалий час користуються переносними радіостанціями фірм «Моторола» та «Харріс».Транспорт у артилеристів ВДВ новий. Це – надпрохідні вантажівки КрАЗ-6322 «Raptor» зі спеціальними кунгами для перевезення і захисту особового складу.

Сьогодні ж  зі складу десантно-штурмової бригади за кордон відправляється штатний підрозділ – мінометний взвод та три офіцери штабу для участі у командно-штабній фазі навчання.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.