дивись.info

Декомунізація для обраних. В українських соборах й донині висять георгіївські стрічки (Фото)

Декомунізація для обраних. В українських соборах й донині висять георгіївські стрічки (Фото)

Георгіївські стрічки, російськомовні написи та серп з молотом. В Успенському соборі Переяслав-Хмельницького й донині можна натрапити на пережитки радянщини, пише Дивись.info з посиланням на соціальні мережі.

Зокрема, у соборі Київського патріархату розміщений Музей, що присвячений форсуванню Дніпра у 1943 році. А серед історичних експонатів красуються кілька російськомовних плакатів, п’ятикутна зірка і головна державна емблема колишнього Радянського Союзу.

І, якщо місцеві мешканці до такого сусідства звикли, то гостей собор із радянською символікою «кидає» у культурний шок.  Про це вони розповідають на своїх сторінках у соціальних мережах.

«Ми у Переяслав -Хмельницькому, у великому «культурному» шоці! Всього за 70 км від Києва, у місті, де 362 роки тому Богдан Хмельницький уклав сумну угоду про велику дружбу із Московією. Місто, де в пам’ятці архітектури національного значення, Успенському соборі, ще досі розміщений музей про форсування Дніпра 1943 року.», – пише львів’янка Ірина Супрун.

Наскільки така історична спадщина сьогодні є необхідною і чи варто зберігати радянські пам’ятки саме в соборі, ми розпитали кандидата історичних наук, доцента кафедри історії України та етнокомунікації  Національного університету «Львівська політехніка» Івана Хому.

«Ті стрічки принаймні мали би оновити і наблизити до сучасного сприйняття Другої світової війни і тих подій, які з нею пов’язані», – каже історик.

Фахівець переконує, сумніву у тому, що такий Музей є потрібним немає. Однак українців обурює місце, де виставка експонується упродовж тривалого часу. А це Успенський собор Київського патріархату.

«За 25 років існування цієї виставки (Форсування Дніпра – авт..), думаю, можна було знайти інше місце для неї. Навіть там, у церкві Київського патріархату, поруч є маленьке приміщення.», – запевняє Іван Хома.

фото: Ірина Супрун

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.