дивись.info

В Чорнобилі планують побудувати найбільшу в світі сонячну електростанцію

В Чорнобилі планують побудувати найбільшу в світі сонячну електростанцію

В Чорнобильській зоні планується будівництво найбільшої в світі електростанції, що працюватиме на сонячних панелях.

Орієнтовна потужність електростанції становитиме близько 1ГВт, ще 400 МВт планують добувати з інших відновлювальних джерел на території зони відчудження – повідомив міністр екології України Остап Семерак.

Наразі ведуться переговори з інвестиційними компаніями. За словами Семерака, дві інвестиційні компанії з США та чотири канадські енергетичні компанії висловили свій інтерес до Чорнобильського сонячного комплексу.

Окрім того, ведуться переговори й з Європейським банком реконструкції та розвитку, який вже фінансує частину програм на Чорнобильській АЕС, зокрема – будівництво «саркофагу» з нержавіючої сталі над зруйнованим реактором.

Вартість проекту становитиме близько $1 млрд.

Важливою перевагою проекту є наявність ліній електропередач високої напруги, які раніше використовувалися для АЕС, яка виробляла близько 4ГВт електроенергії

Окрім того, розглядаються варіанти створення й інших типів електростанцій. Семерак на своїй сторінці у Facebook зокрема пише про один з потенційно цікавих проектів – вітрові турбіни на малих висотах:

Загальна площа зони відчуження становить 1000 квадратних кілометрів, вона як і раніше вважається дуже небезпечною для проживання людей та сільськогосподарської діяльності.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.