дивись.info

Паспорти об’єднаних громад райони повинні подати до 5 серпня

Усі районні державні адміністрації повинні до цієї п’ятниці підготувати паспорти об’єднаних територіальних громад (ОТГ) у своїх районах і в електронному та паперовому вигляді передати їх в обласну державну адміністрацію.

Таке завдання заступникам голів РДА, відповідальним за реформу децентралізації, дала заступник голови Львівської облдержадміністрації Ірина Гримак під час наради 3 серпня.

Як повідомив радник голови ЛОДА з питань децентралізації Віталій Корецький, на сьогодні в області є 22 ініціювання зі створення об’єднаних територіальних громад.

Проте необхідні пакети документів наразі надали лише три громади. У інших цей процес гальмують голови окремих сіл, котрі не дають згоди на створення ОТГ.

Відтак Ірина Гримак зобов’язала скласти графік зустрічей голів РДА з тими сільськими головами, які стоять на заваді створення ОТГ. За її словами, сільським головам передусім треба роз’яснювати економічні переваги ОТГ та ризики не об’єднання, які існують у зв’язку з великою кількістю дотаційних сільських рад.

Своєю чергою, Віталій Корецький, відповідаючи на питання, що робити у випадку, якщо окремі сільради не хочуть об’єднуватися у межах існуючого проекту перспективного плану, а бачать себе в інших ОТГ, підкреслив, що змін у цей документ через це вносити не будуть. Адже це призведе до руйнування перспективного плану, який базується на фінансово-економічних розрахунках.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.