Війна відомств? ГПУ проводить обшук в НАБУ

Представники Генпрокуратури прийшли до НАБУ з обшуком. Про це повідомила речник НАБУ Дар'я Манжура.

Представники Генпрокуратури прийшли до НАБУ з обшуком. Про це повідомила речник НАБУ Дар'я Манжура, пише УП.

«Вони прийшли і пред'явили судову ухвалу, в якій вказано, що підставою для обшуку є розслідування за фактом незаконного прослуховування НАБУ телефонних розмов фігурантів одного з кримінальних проваджень, яке розслідує Бюро», - сказала вона.

Водночас, поки не відомо, про які саме телефонні розмови йде мова. Провадження у справі про прослуховування було відкрито 22 квітня 2016 року.

«Прийшов особисто Дмитро Сус зі слідчо-оперативною групою», - додала вона.

Натомість у ГПУ заявляють, що провели виїмку документів в НАБУ. Про це на своїй сторінці Facebook повідомила речник Генпрокурора Лариса Сарган.

«Генеральна прокуратура України розслідує факт незаконного прослуховування фізичної особи в рамках кримінального провадження, яке розслідує НАБУ. З метою відшукання та вилучення документів, які дозволять встановити винних осіб, ГПУ проведено виїмку документів», - написала вона.

«Проводяться необхідні слідчі дії», - додала Сарган.

Водночас, як відомо з джерел у НАБУ, слідчим добровільно були надані копії документів у справі, які свідчать, що дії НАБУ є законними. Йдеться про прослуховування фігурантів справи, пов'язаної з співробітником органів прокуратури.

У НАБУ наголосили, що, згідно з діючим законодавством, Агентство не має повноважень для здійснення  автономного прослуховування і користується потужностями СБУ, відтак факти, наведені як підстави для обшуку,  рівно як і відомості, внесені до ЄРДР в рамках даного провадження, не відповідають дійсності.

«Показово, що дане провадження було розпочато у квітні, одразу після того, як НАБУ ініціювало активне обговорення у публічній площині питання про надання Бюро прав для автономного прослуховування», - зазначив директор НАБУ Артем Ситник.

«Три місяці справа «пролежала на полиці», і тепер, коли відповідний законопроект підготовлено, погоджено та винесено на розгляд Верховної Ради, слідчі прийшли до Національного бюро з обшуком. І ще один цікавий момент – стаття, за якою кваліфіковане дане кримінальне провадження, не відноситься до компетенції підрозділу, очолюваного паном Сусом», - зауважив він.

У НАБУ наголосили, що станом на 14:00 5 серпня дій, спрямованих на вилучення документів чи обшук в кабінетах співробітників або інших приміщеннях Бюро, з боку працівників ГПУ не вчинялося.

«На час проведення обшуку з метою уникнення можливих провокацій для забезпечення правопорядку у будівлі було задіяно групу спецназу НАБУ.  Інформація, розповсюджена у деяких ЗМІ, що на території НАБУ нібито перебуває спецпідрозділ СБУ «Альфа», не відповідає дійсності», - додали в НАБУ.

Як повідомляє strana.ua, вдалося дізнатися з власних джерел в прокуратурі, мова може йти про зняття інформації з каналів зв'язку депутата і негласного куратора Генпрокуратури і судів Олександра Грановського (близького друга Ігоря Кононенка – одного з найближчих до Порошенка людей). Нібито детективи НАБУ могли слухати його без санкції суду.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: