дивись.info

Російських параолімпійців відсторонять від Олімпійських ігор

Російських параолімпійців відсторонять від Олімпійських ігор

Міжнародний олімпійський комітет має намір відсторонити всю параолімпійську збірну Росії від участі в Олімпійських іграх. Про це повідомляє російське видання ДОЖДЬ з писланням на британську The Guardian.

Відомо, зокрема те, що після доповіді незалежної комісії Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) про причетність російської влади до допінгового скандалу в російському спорті МПК запросив додаткові відомості у глави комісії Річард Макланера і Російського паралімпійського комітету (РПК).

Зустріч МПК і РПК пройшла в середу, 3 серпня. Під час зустрічі обговорювалися доводи російської сторони на тему допінгового скандалу. The Guardian відзначає, що незважаючи на зустріч, МПК усуне Російський паралімпійський комітет від участі в Іграх в цьому році.

В середині липня незалежна комісія WADA під керівництвом Макларена представила підсумки розслідування махінацій з допінг-пробами російських спортсменів. Воно підтвердило, що російське міністерство спорту за участю ФСБ і московської і сочинської антидопінгових лабораторій ініціювало маніпуляції з результатами аналізів, у тому числі їх підміну на чисті допінг-проби.

Видання зазначає, що комісія прийшла до висновку, що міністр спорту Росії Віталій Мутко був в курсі всіх маніпуляцій, а рішення про те, хто зі спортсменів «отримає прикриття», брав його заступник Юрій Нагорних.

Розслідування почалося після того, як колишній глава Московської антидопінгової лабораторії Григорій Родченков розповів газеті The New York Times, що на Олімпіаді в Сочі співробітники лабораторії за сприяння спецслужб підміняли позитивні допінг-тести на негативні.

Після публікації розслідування МОК і спортивні федерації відсторонив від участі в Олімпіаді в Ріо багатьох російських спортсменів. У складі збірної спочатку вважалося 378 спортсменів, в результаті до змагань допустили 271 атлета.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.