дивись.info

Руслана взялася інспектувати карпатські ліси (Фото)

Руслана взялася інспектувати карпатські ліси (Фото)

Українська співачка Руслана, яка виросла у Львові, обожнює карпатську природу, пише Дивись.info.

Тому тоді, коли на Західній Україні почали масово без дозвільних документів вирубувати деревину,  співачка подалася у мандри Карпатами, де досліджує стан українських лісів. Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook і поділилася фото.

«Дорогою з перевалу Німчич до геологічної пам’ятки природи місцевого значення “Протяте каміння” побачили зруб площею не менше, ніж 5 га.
За словами фахівців, рубався він не менше двох років. Свіжозелений – це тогорічний зруб, а бурий – зрубаний цьогоріч навесні.

Мені, як людині, яка виросла в Карпатах, це болить. Дуже! Я хочу зрозуміти, які вони мають підстави для рубок. Зрозуміло ж, що далеко не у всіх випадках вони діють за законом. Вони десь хитрять і чіпляються до так званої санітарної рубки, прикриваючись якою, вони починають валити ліс повністю. Вони приходять і косять дерева як траву, валять все підряд – і дуже корисне, і менш.
Надто цінну деревину вони забирають, а те, що можна б було вирубати, навіть не намагаються освоїти.

На фото видно, що поміж ще незрубаного лісу є островки сухих смерек. Однією з причин всихання є те, що ці смереки були штучно насаджені в нехарактерних для них умовах серед букових лісів. Це помилка лісників ще за “совка” (смереки доросли до певного віку і почали всихати). Теперішні ж крадії лісу цим прикриваються. Хоча, звичайно, ліс можна було би зберегти. Існує ряд рубок, за допомогою яких можна перетворити один тип лісу (чисто смерековий) в інший (спочатку мішнаний, а потімя листяний). Ці рубки по переформування деревостанів дуже трудоємкі, розятгнуті в часовому проміжку і потребують великих коштів, а тому простіше просто зрубати і забрати.

Тому можна зробити наступний висновок: зараз ліси вирубуються за варварським принципом “після мене хоч пожежа, хоч потоп, хоч що..», – зазначила співачка.

фото: сторінка Руслани у Facebook

 

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.