дивись.info

ГПУ розслідує мільярдні розкрадання у «Приватбанку»

Головне слідче управління Генпрокуратури проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом заволодіння посадовими особами «Приватбанку» коштами Нацбанку, виділеними на рефінансування в особливо великих розмірах.

Про це йдеться в постанові Печерського райсуду Києва від 29 липня.

Згідно з судовими матеріалами, в ході досудового розслідування встановлено, що посадові особи Приватбанку шляхом зловживання своїм службовим становищем протягом 2014 року заволоділи коштами НБУ в сумі понад 19 млрд грн, виділеними на рефінансування «Приватбанку», застосувавши певну схему.

Так, посадові особи «Приватбанку» 42 підприємствам, які підконтрольні останнім, під заставу майнових прав на товар видали кредитів в сумах від 18 до 73 млн доларів, які в свою чергу уклали сумнівні угоди, здійснивши 100% передоплату, і перерахувавши зазначені грошові кошти на рахунки нерезидентів: Teamtrend Limited, Trade Point Agro Limited, Collyer Limited, Rossyan Investing Corp, Zao Ukrtransitservice Ltd, Milbert Ventures Inc., з метою нібито отримання товарів.

Однак поставка товарів досі не відбулася. Гроші наразі не повернуті.

«Таким чином посадові особи «Приватбанку» не забезпечили виконання відшкодування можливих збитків внаслідок невиконання або неналежного виконання умов кредитних договорів», – сказано в ухвалі суду.

Зазначається, що у сторони звинувачення є достовірні дані, що вищезазначені кошти в сумі понад 19 млрд грн були перераховані 42 резидентами України на 6 розрахункових рахунків нерезидентів-продавців, які перебувають в банківській установі PrivatBank Cyprus Branch.

Під час досудового розслідування встановлено, що резидентом України ТОВ «Інкері» укладений контракт з нерезидентом України: ZAO Ukrtransitservice Ltd, на рахунок якого здійснило 100% передоплату за сиру нафту.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.