дивись.info

Ті, хто готував теракт на Львівщині, ймовірно, мали на меті скинення влади, – СБУ

Ті, хто готував теракт на Львівщині, ймовірно, мали на меті скинення влади, – СБУ
Віктор Андрейчук / galinfo.com.ua

Затриманий за спробу підірвати залізничний міст поблизу села Дубляни, можливо, був пов’язаний із організацією, що ставить за мету скинення влади в Україні.

Таку інформацію на спеціальній прес-конференції оприлюднив голова Управління Служби безпеки України у Львівській області Віктор Андрейчук, повідомляє кореспондент «Дивись.Info».

Під час обшуку у помешканні однієї із осіб, яка начебто була пов’язана із затриманим, співробітники СБУ виявили документ, який називається «Методичка створення організації». Віктор Андрейчук навів цитату із нього:

«Головною метою організації є скинення влади. Для нас влада апріорі – вороги. Вважаємо легальні методи боротьби неефективними. Тому наша організація розробила свій план, який поєднує три сектори: сільську партизанську війну, міську герилью і апарат помічників. Організація не має визначеної назви, не має бренду і символіки. Завдяки цьому ми й досі не потрапляли під серйозний нагляд МВС. Варто застосовувати лише конспіративні методи розвитку осередку».

Надалі у цьому документі, за словами очільника СБУ у Львівській області, йде програма дій, навчання, вербування, завдання. Також там зазначено, як саме краще здобувати зброю для організації: «мисливці, мусора, даішники, працівники спецзв’язку, інкасатори тощо» (цитата).

Також у тексті наведено рекомендації для ефективного вербування людей до «організації». Це, насамперед, можуть бути дійсні і колишні члени національних організацій, учасники Майдану чи АТО, представники «околофутболу» чи криміналітету. Автори «методички», за словами Андрейчука, рекомендують застосовувати соціальні мережі і звертатися до організацій, на кшталт «Правого сектора» та «Сокола».

Керівник СБУ Львівщини постійно акцентував увагу на тому, що завдання його підлеглих – не дискредитація конкретної організації чи руху, а захист громадян. Він постійно підкреслював, що до нього зараз звертаються чимало громадян із подякою за таку роботу.

СБУ є аполітичною структурою. Ми не маємо жодних політичних переконань і вподобань. Ми працюємо виключно для захисту українських людей. Ми бережемо таємницю слідства. Якщо людина порушила закон, вона має відповідати. Ніяку організацію ми не називали.
Віктор Андрейчук

Також варто зазначити, що співробітники СБУ вилучили чималий арсенал зброї. У затриманого безпосередньо було знайдено травматичний пістолет «Форт» (із нього він здійснив постріли), ніж і суміш у пляшках. Внаслідок обшуку в його помешканні вилучили гранату Ф-1 і 600 грамів речовини, марки А92. За словами Андрейчука, це дуже потужна вибухова речовина, що може наробити багато клопоту.

Після цього було проведено ще 6 обшуків.

Я не буду перераховувати, що саме ми знайшли. Це дуже довго. Хотів би звернути увагу на більше 5 кілограмів тротилу, набої АКС, РПГ. Особливо підкреслю знахідку дуже потужних ручних осколкових гранат російського виробництва. Вони є небезпечні і мають великий радіус дії. Їх було приблизно два десятки вилучено. Хочемо показати, як російські гранати потрапляють до нашого мирного Львова.
Віктор Андрейчук

У розпорядженні преси поки є тільки фото вилученої зброї. Описаний документ, а також інші важливі свідчення співробітники СБУ обіцяють оприлюднити пізніше. За їх словами, у слідства є «ще чимало цікавого».

Загалом було затримано чотирьох членів «групи». повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення за статтею 115 і статтею 258 Кримінального кодексу України. Це спроба умисного вбивства і спроба вчинення терористичного акту.

Нагадаємо, 8 серпня з’явилося повідомлення про те, що співробітники СБУ затримали чоловіка, який намагався закласти вибухівку під залізничну колію на мості неподалік села Дубляни Львівської області. Під час затримання він поранив силовика і сам отримав поранення. Наразі їхньому життю ніщо не загрожує.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.